کد خبر: ۱۴۸۵۳
تاریخ انتشار:۱۶:۳۴ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
عصر دنا: با حضور معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور یک واحد مسکن نوسازی شده بافت فرسوده گچساران به نمایندگی از ۱۲۰۰ واحد به بهره‌برداری رسید.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

ظهر امروز یک باب واحد مسکونی نوسازی و مقاوم سازی بافت آسیب پذیر دوگنبدان به نمایندگی ۱۲۰۰ واحد در بافت فرسوده دوگنبدان با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه کشور،  رییس  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور،معاون مسکن روستایی، نماینده گچساران و دیگر روسای استانی و شهرستانی افتتاح شد.

در  این آیین حسین جنتی
گفت:  ۱۶۴ هکتار  از مساحت شهرستان گچساران با جمعیتی بیش از ۲۵ هزار نفر  در بافت فرسوده دوگنبدان واقع شده است.

 وی ادامه داد: ۱۰درصد از جمعیت شهری دوگنبدان در مناطق ۹ گانه بافت فرسوده از جمله محلات لبنان، کیامرثی، رادک، سادات، پربالی و امینی سکونت دارند.

 این مسوول با بیان اینکه طرح احیای بافت فرسوده شهر دوگنبدان  از سال ۱۳۸۷ تصویب شده بود، گفت: به دلیل نبود اعتبار نوسازی و مقاوم سازی بافت فرسوده دوگنبدان از سال ۱۳۹۴ اجرایی و تا کنون ادامه دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه  نوسازی بافت فرسوده در دوگنبدان  به عنوان یک طرح پایلوت در کشور در حال اجرا است، خاطرنشان کرد: در این پروژه ملی  تعداد پنج هزار و ۳۵۰ واحد مسکونی  از سوی کارشناسان مربوطه در بافت فرسوده دوگنبدان  شناسایی شده است که در فاز اول تعداد سه هزار و  ۱۰۰ واحد نوسازی  خواهند شد.

 جنتی با اشاره به افزایش تسهیلات نوسازی واحدهای مسکونی بافت فرسوده دوگنبدان گفت: امسال برای نوسازی هر باب واحد مسکونی ۱۱۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۶۵۰ میلیون ریال با ضمانت زنجیره‌ای و کارمزد چهاردرصد  پرداخت می‌شود.

وی عنوان کرد: پیش از این برای بازسازی هریک از واحدهای مسکونی بافت فرسوده شهر دوگنبدان ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت و ۱۱۰ میلیون ریال اعتبار بلاعوض پرداخت می شد. 

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تسهیلات پرداخت شده تا سه سال دوره تنفس و ۱۵ سال دوره بازپرداخت دارد.

وی عنوان کرد: تهیه نقشه ساختمان و صدور پروانه ساخت، نظارت برساخت و ساز و هزینه انشعاب‌های آب، برق و گاز به صورت رایگان از دیگر حمایت‌های دولت برای بازسازی بافت فرسوده شهر دوگنبدان است.

وی  همچنین اعلام کرد که به منظور تسهیل در بازسازی مناطق بافت فرسوده شهر دوگنبدان ۹تن سیمان رایگان در اختیار هر واحد  قرار خواهد گرفت.

جنتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک هزار و ۸۰۰واحد مسکونی در بافت فرسوده دوگنبدان  در محله‌های سادات، کیامرثی، کوی لبنان و رادک مقاوم سازی و به مرحله بهره‌برداری و نازک کاری  رسیده است.

وی گفت:هم اکنون تعداد یک هزار و ۲۰۰باب واحد مسکونی به مرحله بهره برداری رسیده است.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.