کد خبر: ۱۴۵۳۹
تاریخ انتشار:۲۲:۰۶ - ۱۵ دی ۱۳۹۸
عصر دنا: امسال برای نخستین بار ذرت بذری در پردیس تحقیقات و آموزش کشاورزی گچساران تولید شد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir): رئیس پردیس تحقیقات و آموزش کشاورزی گچساران امسال با بیان اینکه برای نخستین بار ذرت بذری در این شهرستان تولید شد گفت: امسال ۸ هکتار ذرت بذری در پردیس تحقیقات و آموزش کشاورزی گچساران کشت شد.
محمدی افزود: به دلیل وارداتی بودن بذر ذرت، کشاورزان در زمان کشت با کمبود بذر مواجه می شوند.
رئیس پردیس تحقیقات و آموزش کشاورزی گچساران ادامه داد: تولید بذر ذرت در کشور در دستور موسسه تولید و بذر نهال وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت و پردیس تحقیقات و آموزش کشاورزی گچساران با وجود محققان و کارشناسان مجرب و آب و هواب مناسب برای کشت و تولید بذر ذرت انتخاب شد.
رئیس تحقیقات کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بذر ذرت برای اولین بار در کشور در فصل تابستان به عنوان کشت دوم کاشته شد.
کشاورز با اشاره به اینکه بذر تولیدی در گچساران توسط کارشناسان موسسه تولید بذر و نهال کشور ارزیابی شد افزود: این بذر از قدرت جوانه زنی و کیفیت بالایی برخوردار است.
وی بیان کرد: سالانه بیش از ۱۶ هزار تن بذر ذرت وارد کشور می‌شد که با توسعه کشت این محصول در گچساران، کشور یک گام به خودکفایی تولید بذر ذرت نزدیک تر شد.
کشاورز گفت: با توجه به آب و هوا، اقلیم مناسب و وجود محققان کشاورزی در گچساران، سال آینده این محصول در سطح وسیعتری کشت می‌شود.
گفتنی است بذر برداشت شده برای فراوری به کرمانشاه منتقل می‌شود.
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.