کد خبر: ۱۳۹۷۰
تاریخ انتشار:۱۳:۲۳ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۸
عصر دنا: گازرسانی به مناطقی از استان و در روستاهای کم جمعیت بدون در نظر گرفتن اولویت‌ها انجام شده که مردم هنوز راغب به استفاده از گاز نیستند.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir): استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های برخوردار از حیث مواهب الهی به شمار می‌رود که خداوند بسیاری از مواهب و نعمت‌ها را که در بسیاری از استان‌ها وجود ندارد به این استان ارزانی داشته و عطا کرده است.

مواهبی چون منابع سرشار و عظیم نفت و گاز و همچنین مواهب طبیعی دیگر مثل جنگل‌ها و رودخانه‌های پر آب و موهبت عظیمی همچون 40 قله بالای 4 هزار متر با عنوان آلپ ایران با گیاهان دارویی کم‌نظیر و گردشگاه‌های طبیعی و مناظر بکر که نظیر آن در کمتر استانی از کشور دیده می‌شود.

استفاده نادرست از مواهب خدادادی در کهگیلویه و بویراحمد

اما در استان کهگیلویه و بویراحمد به صورت بهینه از این مواهب استفاده نشده و همین موجب گردیده که برخی از نقاط از نظر امکانات و رفاهیات در وضعیت بهتری از سایر نقاط باشند هر چند که رنگ محرومیت بر چهره و رخساره استان حتی در خود یاسوج مرکز استان به وضوح دیده می‌شود.

از مشکلات بزرگی که استان با آن دست و پنجه نرم می‌کند انجام کارها و ارائه خدمات نه بر اساس نیازها بلکه در راستای برنامه‌های تبلیغاتی و انتخاباتی و سیاسی است و در بسیاری موارد دیده شده اگر لوله گازی به منطقه‌ای رفته و یا جاده‌ای کشیده شده بدون در نظر گرفتن مقوله نیازسنجی این کار انجام شده است.

نمونه‌ای از هدرروی بیت‌المال در استان

نمونه آن موضوعی بود که هفته گذشته در کمیته سوخت استان مطرح شد و معلوم گردید که در برخی مناطق نه بر اساس نیاز بلکه به دلایل دیگر خدمات ارائه شده در حالی که مردم رغبتی برای استفاده از این خدمات ندارند در صورتی که هزینه‌های میلیاردی برای این کار انجام شده است.

در نشست کمیته سوخت استان معلوم شد که گازرسانی به مناطقی از استان و در روستاهای کم جمعیت بدون در نظر گرفتن اولویت‌ها انجام شده که مردم هنوز راغب به استفاده از گاز نیستند و هنوز تقاضای نفت سفید دارند و یا از هیزم جنگل‌ها برای سوخت استفاده می‌کنند.

چانه‌زنی از یک سو/بی‌رغبتی از سوی دیگر!!

در نشست کمیته سوخت استان به مناطقی از استان اشاره شد که تا پیش از این بر سر ارائه خدماتی مثل گاز پی‌گیری‌های فراوانی داشته‌اند اما بعد از گازرسانی با کلی هزینه میلیاردی اکنون حاضر به خرید انشعاب گاز نیستند.

در همین زمینه عزیر فیلی معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از چنین وضعیتی اظهار کرد: از یک طرف فشار وارد می‌کنند که به روستا و منطقه ما گاز بدهید و با هزاران زحمت و هزینه بسیار زیادی و اعتبارات هنگفت و خرج بیت‌المال در همان منطقه صعب‌العبور اعلام می‌کنند که گاز نمی‌خواهیم که این مصداق بارز هدر رفتن بیت‌المال است.

خادم مدیرعامل گاز استان کهگیلویه و بویراحمد در همین نشست اعلام کرد در برخی از مناطق دیشموک بدون هزینه کنتور گاز به خانوارها می‌دهیم تا بتوانند از گاز استفاده کنند.

به گزارش فارس؛ مصادیق بسیار زیادی برای هدر رفت بیت‌المال مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد از جمله ساخت مدرسه در مناطق خالی از سکنه و جمعیت و یا ساخت پل و جاده و ابنیه در برخی مناطق که تنها دلیل آن کارهای تبلیغاتی است در صورتی که اکنون هیچ استفاده‌ای از این تاسیسات و فضاها و ابنیه نمی‌شود.

برچسب ها: گازرسانی
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.