کد خبر: ۱۳۸۸۷
تاریخ انتشار:۲۰:۵۰ - ۲۴ مهر ۱۳۹۷
در مراسم تکریم و معارفه فرمانده‌هان سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد
عصر دنا: جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با تشریح قدرت ایران افزود: در قدرت نظامی برای نبرد و پیروزی مشکلی نداریم شرایط را برای پیروزی آماده کرده‌ایم نه جلوگیری از شکست. در بعد سیاسی امروز پیروز هستیم چون سیاست‌های منطقه و جهان به قدرت میدانی و ظرفیت سیاسی ما گره خورده و جهان بدون ایران نمی‌تواند مسائل سیاسی را حل کند ما انزواپذیر و تحریم‌پذیر نیستیم و قدرت بی نظیر اقتصادی داریم و کمتر کشوری استعداد و ظرفیت‌های ایران را دارد و ما می‌توانیم ظرفیت‌هایمان را شکوفا کنیم.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir): جانشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در قدرت نظامی برای نبرد و پیروزی مشکلی نداریم شرایط را برای پیروزی آماده کرده‌ایم نه جلوگیری از شکست.
سردار حسین سلامی صبح امروز در آیین تکریم و معارفه فرماندهان سابق و جدید استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سردار بوعلی بیان کرد که جزء محبت هیچ چیزی از مردم این استان ندیده‌ام، اظهار کرد: وصف مردم این استان را شنیده‌ام، همرزمانم در سپاه که از فرزندان استان کهگیلویه و بویراحمد خونگرمی و صمیمت‌ها را دیده‌ام، مهم ترین صفت مردم این استان ولایتمداری است.
وی با بیان اینکه ما وارث چهار دهه مجاهدت سخت هستیم و پیوسته با کفر در ستیز بوده‌ایم، اظهار کرد: با انقلاب امام راحل که برای پیاده سازی احکام قرآن و شریعت قیام باشکوهی برپا کرد و ستون خیمه امپراطوری استکباری را فرو شکست اکنون ما وارث آن عظمت هستیم.
مجاهدت‌های ملت ایران در حد معجزه بوده است
جانشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جنگ‌هایی به راه انداختند اما ملت بزرگ ایران در پرتو هدایت‌های رهبران عظیم‌الشان و شجاع خود ایستادند و شگفتی‌های بی‌نظیری در طول این مجاهدت‌های سرسخت آفریده شد که در تاریخ معاصر سیاسی جهان تکرار ناپذیر است.
سلامی این مجاهدت‌ها را در حد معجزه دانست و گفت: تصور این که یک ملت در اولین گام انقلاب مظهر طغیان و فساد و وابستگی را بدون سلاح و با قوت ایمان و اسلام در هم بشکند به واقعیت تبدیل شد و سقوط شاه و شکست آمریکا اعجاز الهی بود و بعد از آن هم توطئه‌های بزرگی از تجزیه طلبی در مرزها تا یک جنگ بزرگ جهانی یک به یک خنثی گردید و ملت ایران پیروز شد.
وی اشغال لانه جاسوسی و درخشش امام به عنوان پیشوای عدالت و سوختن پیکر آمریکایی‌ها در طبس را ضربات سنگینی ذکر کرد که اسلام و مسلمان بر پیکر استکبار زدند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران عنوان کرد: ما وارث شکوه و عظمت یک انقلاب بزرگ به نام اسلام و وارث 4 دهه مجاهدت سخت و بلا انقطاع و پیوسته با سردمداران کفر و شرک هستیم؛ ما سال‌ها بوده با ائمه کفر در ستیز هستیم به این دلیل که با انقلاب امام (ره) و قیام آن روحانی الهی و وارسته که برای پیاده‌سازی احکام قرآن و شریعت در عرصه حیات مسلمانان قیام باشکوهی را برپا کرد و در اولین قدم ستون خیمه سیاست‌های استکباری یک امپراطوری بی‌بدیل بشری را فرونشاند.
سردار سلامی تصریح کرد: 40 سال گذر از فرازهای سخت یک تاریخ فشرده که تمام ابعاد زندگی این ملت را در خود نهفته دارد‌؛درگیری‌های که ابعاد و مقیاس جهانی را داشتند و جنگ‌های که همه در پی خاموش‌کردن نور خداوند بودند اما ملت بزرگ ایران در پرتو هدایت رهبران عظیم‌الشان امام(ره) و رهبر حکیم، دوراندیش و شجاع در مقابل دشمنان ایستادند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه شگفتی‌های بی‌نظیری در طول این مجاهدت‌های سرسخت آفریده شد که در تاریخ سیاسی معاصر جهان و حتی گذشته آن تکرار‌ناپذیر است، عنوان کرد: در تحلیل‌های متعارف بشری انقلاب اسلامی به معجزه شباهت دارد و همچون روندی معمول نیست.
سردار سلامی افزود: تصور اینکه یک ملت بتواند در نخستین گام انقلاب اسلامی مظهر فساد و "شاه" مهره کلیدی قدرتی نظیر آمریکا را بدون سلاح و ساز برگ به قوت ایمان و اسلام در هم بشکند، تصور سختی است. باید بدانیم سقوط شاه یعنی شکست آمریکا و این یک اعجاز الهی است و بعد از آن حوادث بزرگ تکرار شدند. توطئه‌های بزرگی که ملت ایران خنثی کرد از تجزیه‌طلبی در نقاط مختلف تا پیروزی در یک جنگ بزرگ جهانی که یک طرف آن آرایش تمام شیطان عالم بود و در طرف دیگر پیکارگرانی که از روح عاشورا درس گرفته بودند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه ملت ایران در جنگی نابرابر پیروز شد، ادامه داد: اشغال جاسوس‌خانه آمریکا، گروگان‌گیری سیاست‌های آمریکا و شکست رئیس‌جمهور آمریکا در آن دوران، شکوه و درخشش امام(ره) و سوختن پیکر آمریکایی‌ها در طبس ضربات سنگینی بود که مسلمانان بر پیکر استکبار زدند و امام(ره) فرمود "‌هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند"؛ این عبارت تفسیر یک واقعیت بزرگ است که استمرار دارد.
سردار سلامی با تاکید بر اینکه حصر اقتصادی و تحریم در این 40 سال جزئی از سناریوی خطرناک دشمن برای شکست‌دادن اسلام بود، تصریح کرد: ما به مرور که پیش می‌رفتیم پایه‌های یک تمدن بزرگ را می‌ساختیم و آن‌ها بر قلب سرزمین ایران اسلامی با عملیات روانی، ارعاب نظامی، تلاش برای منزوی‌کردن سیاسی ایران، تحریم اقتصادی وغیره متمرکز شده بودند؛ این ماجرا حکایت جنگ‌تمام عیار جهانی است که ملت ایران تا امروز پشت سر گذاشته و تمرکز قدرت دشمن را شکستند و آن را از این سرزمین فراری دادند.
وی با اشاره به اینکه شرایط نصرت الهی این است که مسلمانان حتی میل خفیف به ظالمان پیدا نکنند، عنوان کرد: در صورت پیداکردن میل به دشمن و تکیه به آن از طرف خداوند نصرت نمی‌شوند؛ خداوند وعده داده از این قدرت‌ها نترسیم و هرگاه در صحنه بوده و ثابت‌قدم باشیم و صبر پیشه کنیم، آن‌گاه نصرت الهی نازل می‌شود و هرگاه قلب‌ها مطمئن باشد یعنی نصرت الهی نازل شده است.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ابراز کرد: هر وقت ملت با اعتماد به‌نفس و توکل به خدا و اطمینان در قلب حادثه زندگی کند یعنی نصرت الهی جاری است و شما در تاریخ نمی‌بینید ملتی این‌گونه در همه‌جا بر آمریکا غلبه کرده و هرگز شکست‌نخورده باشد. آمریکا هر کجا پا گذاشت، پیام‌آور ویرانی، فقر، عقب ماندگی، افسردگی، تحقیر و شکست ملت‌ها بود جز در این سرزمین که هر‌چه توطئه کرد بیشتر شکست خورد و هرچه بیشتر فشار آورد ما قوی‌تر شدیم.
وی با بیان اینکه این هشدار و اخطار قرآن بوده که «مواظب باشید دشمن دوست دارد از سلاح و منافع‌تان غفلت کنید تا ناگهان بر شما یورش بیاورد»، افزود: خدا ما را به غافلگیر‌نشدن دعوت می‌کند و فقط این نیست زمان، مکان و حجم حمله دشمن را بدانیم تا غافلگیر نشویم بلکه باید دشمن را خوب شناخت و به وی خوشبین نباشیم که می‌تواند نجات‌بخش مشکلات ما باشد.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: دشمن راه زندگی عزتمندانه نمی‌آموزد و راه سعادتمند‌شدن ما را هموار نمی‌کند بلکه دشمنی ذات او و شکست ما دستور کار اوست و باید با دشمن در میدان دشمنی کرد و ایستاد و او را شکست داد. ما توانسته‌ایم تا امروز شکست‌های سنگینی را به دشمنان‌مان وارد کنیم، آن‌ها می‌خواستند جهان اسلام را تحت سیطره سیاسی خود قرار دهند و از ما جز اینکه از آئین و ارزش‌های آن‌ها حمایت و تبعیت کنیم، راضی نمی‌شدند.
وی با تاکید بر‌اینکه ملت ایران یک تاریخ منسجم از جهاد جامع علیه استکبار است، ادامه داد: تاکنون در جنگ روانی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی، فرهنگی، اعتقادی وغیره دشمن را شکست دادیم و تا به امروز دشمن را به عقب رانده‌ایم آنقدر که علیه آمریکا جبهه بزرگ ساخته‌ایم.
سردار سلامی گفت: تهدیدات آمریکا در سال اخیر جز قدرتمند‌شدن ایران دستاورد دیگری برایش نداشته است، ما قدرت بزرگ شده‌ایم به‌گونه‌ای که امروز می‌توانیم در هر نقطه منافع دشمن را ویران کنیم و در هر سطح پاسخ دشمن را بدهیم و این قدرت کنونی ناشی از همین فشارهای دشمن بوده است.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: می‌خواستند ما را زیر سقف کوتاه علم و فناوری نگه دارند ولی ما این سقف را شکافتیم و به فضا رفتیم و هسته‌ای شدیم، امروز به آن‌ها نیاز نداریم هرچه فشار آوردند ما پیشرفت کردیم زیرا گاه تهدیدات در صورت ایستادگی برای یک ملت موهبت الهی است و ما بدون تهدید خوب رشد نمی‌کردیم.
سردار سلامی بیان کرد: تمام تهدیدات را اعمال کردند هیچ تهدیدی نبود که آنان بتوانند و نخواهند بلکه خواستند ولی نتوانستند، دشمن نتوانستن و شکست تحریم را خوب آموخت و آموزگار این درس تاریخی نظام جمهوری اسلامی بوده است.
وی اظهار داشت: تصور دشمن این بود که می‌توانند با فشار اقتصادی از یک طرف و عملیات روانی از طرف دیگر ایران را بین لب تیغه یک قیچی قرار دهند و به صورت مستمر تردید و بی‌اعتمادی را در جامعه پمپاژ کردند، دنبال کاشتن بذر ناامیدی و به دنبال آن فراخوان بودند تا مردم تحتِ فشار اقتصادی را از نظام‌شان جدا کنند اما آگاهی در کنار ایمان مردم به‌عنوان قوی‌ترین عناصر این کشور، نقشه دشمن نقش برآب شد‌ و مردم ما فهمیدند از تاریخ و عوامل الهی و کلام حکمت‌آمیز رهبرشان، مبنی بر اینکه برای رسیدن به قله‌های بزرگ باید، صبر کرد.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ابراز کرد: مردم ایران اسلامی هرگز فریب واژه‌های به ظاهر جذاب دشمن را نخوردند و در عملیات روانی دشمن را شکست دادند و تحمل کردند چراکه می‌دانستند عزت در سختی بهتر از ذلت در آرامی است و در زمینه ارتباط با آمریکا با توجه به تجربه رژیم گذشته، می‌فهمیم درخشش ایمان در حیات ما نجات‌بخش است.
40 میلیون انسان کارتن‌خواب و زیر خط فقر در امریکا
وی تصریح کرد: آمریکا از پنجره و دری ورودی کند راه‌ها مسدود است؛ خودشان گرفتار شده‌اند چراکه مبارزه 40 ساله با ایران هزینه گزافی برای آنان داشته به‌گونه‌ای که 7 تریلیون‌دلار هزینه در خاورمیانه توسط آمریکا به اندازه درآمد 100 سال ایران بوده است که این سیاست جز 40 میلیون انسان کارتن‌خواب و زیر‌خط فقر در آمریکا دستاوردی نداشته و چهره بزرگترین قدرت جهان را به منفورترین شکل نشان می‌دهد.
سردار سلامی با تاکید بر اینکه جهان در حال متحد‌شدن برای انزوای آمریکا است به‌گونه‌ای که حتی متحدانش فاصله گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنم دشمنان نظام و انقلاب اسلامی به خیابان‌ شهرهای ایران بیایند و قدم بزنند ببینند، آیا اینجا چهره یک کشور محاصره شده جهانی را می‌بینند.
وی تاکید کرد: ایران بسیار قدرتمند است و تحریم‌ها نمی‌تواند مانع پیشرفت این کشور شود، چراکه ظرفیت‌ها بیش از نیازهای کشور است و اگر همت کنیم ایران چنان قوی می‌شود که قدرت‌های اقتصادی دنیا به ما نیازمند می‌شوند؛ البته این اتفاق می‌افتد و این همان سیلی‌ای است که امام خامنه‌ای فرمود و ما در این فراز آخر نبرد، این سیلی محکم را خواهیم نواخت تا جهان از خواب بیدار شود.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با تشریح قدرت ایران افزود: در قدرت نظامی برای نبرد و پیروزی مشکلی نداریم شرایط را برای پیروزی آماده کرده‌ایم نه جلوگیری از شکست. در بعد سیاسی امروز پیروز هستیم چون سیاست‌های منطقه و جهان به قدرت میدانی و ظرفیت سیاسی ما گره خورده و جهان بدون ایران نمی‌تواند مسائل سیاسی را حل کند ما انزواپذیر و تحریم‌پذیر نیستیم و قدرت بی نظیر اقتصادی داریم و کمتر کشوری استعداد و ظرفیت‌های ایران را دارد و ما می‌توانیم ظرفیت‌هایمان را شکوفا کنیم.
سردار سلامی با اشاره به اینکه دشمن هرچه بگوید ملت ایران عکس آن عمل می‌کند، ابراز کرد: ملت ایران در زمین دشمن بازی نمی‌کند زیرا مسلمان، مؤمن، آرمان‌خواه‌، بیگانه‌ستیز و استقلال‌طلب هستند. ملت ایران عاشورا را در زندگی خود زنده نگه داشته است تا مثل عاشورا بایستد اما نه آنگونه که امام مسلمین تنها بماند و عاشورا تکرار می شود اما با غلبه باطنی و ظاهری مسلمانان بر دشمنانشان، امروز همچون گذشته نیست و این ملت هم تسلیم پذیر نیستند.
 
منبع: کبنانیوز
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.