کد خبر: ۱۲۷۱۹
تاریخ انتشار:۰۶:۰۵ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۶
عصر دنا: مقامات اروپایی واکنش‌های همراه با بهت و نگرانی را به حادثه تروریستی حمله کامیونی به عابران پیاده در استکهلم نشان داده و با خانواده قربانیان ابراز همدردی کردند.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir): رسانه های محلی سوئد امروز از کشته شدن حداقل سه نفر در حادثه زیر گرفته شدن عابران پیاده توسط راننده یک دستگاه کامیون خبر دادند. در این حادثه چند نفر دیگر نیز زخمی شدند.

واکنش های مختلفی از طرف سیاستمداران بلند پایه اروپایی به این حادثه تروریستی وجود داشته است.

"کارل گوستاو شانزدهم" ، پادشاه سوئد با شوک و حیرت به این اقدام احتمالا تروریستی واکنش نشان داده و گفت: من و تمام خانواده سلطنتی با بیشترین شگفت زدگی اطلاعات درباره این حمله را دریافت کردیم. ما تحولات در این باره را دنبال می کنیم، اما فعلا فکر ما پیش کشته شدگان و خانواده های آن ها است.

"فرانک والتر اشتاین مایر"، رئیس جمهور آلمان نیز درباره این حمله ابراز حیرت و شگفتی کرده و اظهار داشت که در حال سفر خود به یونان از این حمله وحشیانه علیه انسان های بی گناه در استکهلم مطلع شد. وی با همه قربانیان و مجروحان و همه انسان ها در استکهلم ابراز همدردی کرد.

"توماس دمایزیر"، وزیر کشور آلمان نیز با قربانیان و بازماندگان این حادثه تروریستی در سوئد ابراز همدردی کرده و گفت: ما با وجود اینکه اولین تصاویر، این ایده را به ذهن می آورد اما هنوز نمی دانیم که آیا ارتباطی بین این حادثه با تروریسم بین المللی وجود دارد. این مسئله برای سازمان های امنیتی مهم بوده و باید شفاف سازی شود.

"یان کلود یونکر"، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا نیز در واکنش به این حمله تروریستی در سوئد گفت: یک حمله به یک کشور عضو اتحادیه اروپا حمله به همه ما است. این حمله علیه شیوه زندگی ما بود. سوئد می تواند روی همبستگی و هر گونه کمک ممکنی از طرف ما حساب کند. فکر ما پیش ملت سوئد است.

وی عملیات نیروهای امدادگر را تمجید کرده و با خانواده های قربانیان این حادثه تروریستی ابراز همدردی کرد.

"ینز استولنبرگ"، دبیر کل ناتو نیز با شگفتی و حیرت به این حادثه تروریستی در سوئد واکنش نشان داده و گفت: خبرها در این باره وحشتناک است. ناتو در کنار مردم عزادار سوئد قرار دارد.

منبع: تسنیم
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.