کد خبر: ۱۲۶۷۷
تاریخ انتشار:۱۲:۱۴ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۶
عصر دنا: ترامپ به دنبال تقویت و اثبات چهره جنگی خود در افکار عمومی حال ایران است تادوگانه جنگ-صلح باور پذیر شود.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir): عبدالله گنجی در کانال تلگرامی‌اش نوشت:

قطعاً این حمله حساب شده و اهداف مشخصی را دنبال می‌کند به همین دلیل طی ۷۲ ساعت موجه سازی آن را انجام دادند.

۱- مهم‌ترین دلیل، فاصله‌گذاری بین خود و روسیه است. ترامپ و بخشی از نزدیکان او متهم به این هستند که "آدم روس‌ها"هستند؛ و اسنادی دراین‌باره هست که موجب استعفای زودهنگام دو مشاورش شد. ترامپ با این حمله به حوزه منافع روسیه، درصدد اثبات استقلال خود از روسیه است.

۲- ترامپ درصدد ارسال این پیام به مخالفین آمریکا در جهان -در بدو شروع کار- است که من در حوزه نظامی عمل‌گرا و اهل تصمیم در کمترین زمان ممکن هستم و حساب کار دستتان باشد.

۳- این تاجر با هوش با این اقدام گاو شیرده اعراب را دوچندان خواهد دوشید و شیرهای نفت آنان را چند دور بازتر خواهد کرد.

۴- آمریکا دنبال برهم زدن موازنه قوا در منطقه به ضرر ایران و تقویت ترکیه-اسرائیل-عربستان است و این اقدام نماد این تقویت است.

۵- ترامپ به دنبال تقویت و اثبات چهره جنگی خود در افکار عمومی حال ایران است تا دوگانه جنگ-صلح باورپذیر شود. او از یک‌سو این دوگانه را تقویت و از سوی دیگر با مشاوره اروپا تحریم‌های استمراری علیه ایران را موقتاً مسکوت گذاشت و...

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.