کد خبر: ۱۲۵۷۷
تاریخ انتشار:۱۹:۳۴ - ۰۵ فروردين ۱۳۹۶
امیراسلان محمودی
عصر دنا: انتظار می‌رود مسئولان ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان بویراحمد به نیت خیر به مطلب بنده نگاه بیاندازند تا خدایی نکرده موجبات رنجش خاطر طیف سیاسی خاصی را در انتخابات نداشته باشیم و این موضوع به نام اصلاح طلبی و اعتدالی لقب نگیرد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir): چند وقتی است که در فضای رسانه‌ای استان و گروه‌های پیام‌رسان استان، شائبه‌ای مربوط به برگزاری نمادین انتخابات هیئت‌های اجرایی و نظارت شهرستان بویراحمد به گوش می‌رسد، درست یا غلط موضوع را کاری نداریم، اما ذکر چند مهم در این رویداد فارغ از هرگونه جبهه‌گیری سیاسی ممکن است بتواند راهگشای موضوع باشد و وحدت و همدلی را در بین همه اقشار جامعه دوچندان نماید و با یک وحدت رویه و جلوگیری از نگاه‌های تند سیاسی بتوانیم انتخابات پرشور و قابل‌تحسینی را همچون سنوات گذشته داشته باشم که در زیر به سمع و نظر خوانندگان محترم می‌رسانیم:

هیئت‌های نظارتی انتخابات در شهرستان‌ها باید سعی شود تا از همه گرایش‌های سیاسی و سلایق و همچنین همه طوایف شهرستان برای ورود به آن در نظر گرفته شود، درست نیست که مسئولانی که خود در حزب خاصی سمت دارند سعی نمایند تا بیشتر این اعضا را سمت‌وسوی حزبی خود قرار دهند.

همدلی و همراهی باید بیشتر از این‌ها مدنظر باشد، اما آن چیزی که پرواضح است برخی مسئولان استان هم نسبت به این مهم واقف شده‌اند و نسبت به این موضوع و برگزاری چنین انتخاباتی رنجش خاطر دارند و نشان می‌دهد که این انتخابات به‌دور از اصول منطقی بوده است و سعی دارند تا این موضوع را در فضایی آرام‌تر و منطقی‌تر ترمیم دهند.

چرا در کارها می‌بایست به دنبال پروراندن حاشیه باشیم؟ فرماندار بویراحمد می‌توانست از طریق رسانه‌ها و در یک فضای باز خبری از همه افراد و طیف‌های سیاسی برای شرکت در این انتخابات دعوت می‌نمود تا نسبت یکسانی از همه جریانات سیاسی در این رویداد مهم شرکت می‌کردند.

آن چیزی که الآن انتظار همه طیف‌های سیاسی از مسئولان ستاد انتخابات استان و شخص استاندار محترم است، ضرورت تجدیدنظر در انتخابات فعلی است که متعاقب با آن حواشی قابل پیش‌بینی از این مهم برای شهرستان بویراحمد رخ ندهد. انتخاب از همه طیف‌های سیاسی برای این رویداد به جهت تعامل و استفاده از تضارب آراء یکسان در ماراتن انتخابات شهرستان بویراحمد یک اصل مهم و تأثیرگذار خواهد بود.

آیا فرصت و زمان این انتخابات نمی‌توانست در یک بازه دیگر باشد تا شائبه نمادین بودن این انتخابات را به حداقل ممکن برساند؟

جناب آقای نظری، فرماندار محترم بویراحمد که به‌تازگی بر صندلی ریاست فرمانداری جا خشک کرده است، بهتر بود همه سلایق سیاسی شهرستان را در نظر می‌گرفت و با مدیریت مناسب سعی می‌نمود که از همه طیف‌های سیاسی به یک نسبت در این شورا استفاده می‌کرد.

نگارنده مطلب دارای طیف سیاسی اصلاح‌طلبی است و سعی دارد که با نگاه فراجناحی بودن و شعار "زنده‌باد مخالف من” به این رویداد نقد داشته باشد. انتظار می‌رود مسئولان ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان بویراحمد به نیت خیر به مطلب بنده نگاه بیاندازند تا خدایی نکرده موجبات رنجش خاطر طیف سیاسی خاصی را در انتخابات نداشته باشیم و این موضوع به نام اصلاح طلبی و اعتدالی لقب نگیرد.

*امیراسلان محمودی- فعال سیاسی اصلاح طلب استان
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.