کد خبر: ۲۴۷۴۶
تاریخ انتشار:۲۲:۲۷ - ۰۶ تير ۱۴۰۳
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
عصر دنا: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: پرسه سگ‌های ولگرد در سطح شهرها و بخش ها یک تهدید جدی در امر بهداشت و سلامت مردم و نوعی معضل اجتماعی است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش پایگاه خبری عصر دنا به نقل از مهر، جبارعلی ذاکری روز چهارشنبه در کارگروه مدیریت، کنترل و سامان‌دهی سگ‌های بدون صاحب استان، با بیان اینکه تهدید سگ‌های ولگرد نیازمند چاره‌اندیشی اصولی است، از ازدیاد جمعیت این سگ‌ها در استان خبر داد.

وی با بیان اینکه پرسه سگ‌های ولگرد در سطح شهرها و بخش‌ها یک تهدید جدی در امر بهداشت و سلامت مردم و نوعی معضل اجتماعی است که منجر به تنش اجتماعی شده است، یادآور شد: لازم است چاره‌اندیشی اصولی در این خصوص انجام شود که در این میان فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی نقش مهمی دارد و باید در فضای مجازی و ظرفیت رسانه‌ها نسبت به این موضوه مهم سلامتی جامعه پرداخته شود.

وی با تاکید بر اهتمام جدی مدیریت ارشد استان برای رفع مشکلات مربوط به افزایش سگ‌های خیابانی، گفت: مردم باید توجه داشته باشند که غذارسانی به این حیوانات موجب بروز انواع مشکلات و آسیب‌های اجتماعی و بهداشتی می‌شود.

ذاکری یادآور شد: مردم به علت مسائل عاطفی به سگ‌ها غذارسانی می‌کنند که این کار اغلب در پارک‌ها و نقاط حاشیه شهرها انجام می‌شود و تهدیدهای بی‌شماری را به همراه دارد که سازمان‌های مردم‌نهاد دارای مجوز جهت حمایت از این سگ‌های بدون اصاحب در استان را باید فعال‌تر کنیم.

وی با ابراز تأسف از حاشیه ستیزی عده‌ای از افراد و تشکل‌های بدون مجوز در خصوص سگ‌های ولگرد، ادامه داد: مردم فهیم استان فریب سازمان‌های مردم‌نهاد فاقد مجوز که از عواطف مردم جهت مشارکت مادی برای درمان یا نگهداری سوءاستفاده می‌کنند، نخورند.

ذاکری نارضایتی مردم آذربایجان شرقی از افزایش بیش از حد سگ‌های بدون صاحب را خاطرنشان شد و بر لزوم ارائه راهکارهای مناسب جهت ساماندهی این حیوانات تاکید کرد.

وی اعلام کرد: با افرادی برای نهادهای متولی و مجوزدار در راستای سامان دهی سگ‌های بدون صاحب مشکل ایجاد کنند، برخورد قانونی خواهد شد.

ذاکری با اشاره به سگ گزیدگی در شهرستان‌های مختلف، خواستار فعالیت و تشکیل مستمر کارگروه مدیریت، کنترل و سامان دهی سگ‌های بدون صاحب و همچنین تفکیک آمار سگ‌های بدون صاحب در شهرها جهت تصمیم‌گیری و مدیریت این گروه حیوانی شد.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.