کد خبر: ۲۴۷۳۴
تاریخ انتشار:۱۸:۳۴ - ۰۶ تير ۱۴۰۳
عصر دنا: این فیلم حاوی بخش‌هایی از جلسه هیئت دولت ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ است که نشان می‌دهد ادعای واردات یا کارسازی برای واردات ۱۲۰ میلیون واکسن کرونا بوسیله دولت دوازدهم دروغ است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

این فیلم حاوی بخش‌هایی از جلسه هیئت دولت ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ است که نشان می‌دهد ادعای واردات یا کارسازی برای واردات ۱۲۰ میلیون واکسن کرونا بوسیله دولت دوازدهم دروغ است.

بر اساس محتوای این سند، آقای ظریف اذعان می‌کند دولت دوازدهم تنها برای ۳۰ میلیون واکسن چینی درخواست داده که آن هم با وجود گذشت ۵ ماه از درخواست، فقط برای ۵ میلیون آن تأمین ارز شده است و برای درخواست مرحله دوم هم چینی‌ها هیچ تعهدی نداده‌اند.

در این جلسه، شهید رئیسی اولاً به صورت قاطع بر تأمین و واردات واکسن تأکید کرده و می‌گوید دولت ارز مورد نیاز را به هر طریق ممکن تأمین می‌کند.

ثانیاً یک هفته پس از این جلسه یعنی در ۲۷ مرداد ۱۴۰۰، شهید رئیسی در تماس تلفنی با رئیس‌جمهور چین، معضل تأمین واکسن را بکلی حل کرد و بر اساس توافق انجام شده ظرف یک ماه، ۱۰۰ میلیون واکسن به ایران وارد شد و جان هزاران هموطن نجات یافت.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.