تاریخ انتشار:۱۵:۱۹ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
عصر دنا: دبی آب رهاسازی شده سد کوثر از ۳۰ به ۱۰۰ مترمکعب در ثانیه در چند روز گذشته افزایش یافته است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):
به گزارش پایگاه خبری عصر دنا، مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران با بیان اینکه هم اکنون سد کوثر گچساران سرریز شده است گفت: دبی آب رهاسازی شده سد کوثر از ۳۰ به ۱۰۰ مترمکعب در ثانیه در چند روز گذشته افزایش یافته و این اقدام در راستای مدیریت و مهار سیلاب‌های لحظه‌ای انجام شده است.
اکبری خدری با بیان اینکه حجم ذخیره آب سدکوثر اکنون ۵۴۷ میلیون متر مکعب است افزود: گنجایش مخزن این سد ۵۴۷ متر مکعبی می‌باشد که پُر شده است.
وی بیان کرد: میزان ورودی آب به این سد هم اکنون ۶۹ متر مکعب بر ثانیه و دبی رها سازی این سد نیز به ۱۰۰ متر مکعب بر ثانیه رسیده است.
خدری با بیان اینکه نرمال تراز مخزن بتنی این سد از سطح دریا ۶۲۵ متر می‌باشد، گفت: هم اکنون تراز این سد بیش از ۶۲۵ متر است.
وی ابراز کرد: میزان بارندگی در ایستگاه هوا شناسی سد کوثر در سال آبی جاری ۴۳۹ میلی متر گزارش شده است.
خدری با بیان اینکه در سیلاب‌های چند روز گذشته بیش از ۳۰ میلیون متر مکعب آب پشت سد کوثر ذخیره شد ادامه داد: در بارندگی‌های اخیر بیش از ۲۹ میلیون متر مکعب آب از سد کوثر رها سازی شد.
مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران گفت: ۳۸۴ میلیون متر مکعب آب در سال آبی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ (از مهر ماه سال گذشته تاکنون) از سد کوثر گچساران برای مصارف مختلف رها ساری شد.
وی بیان کرد: میزان ورودی آب سدکوثر در گچساران در سال آبی جاری ۴۴۰ میلیون متر مکعب است.
خدری با بیان اینکه در تابستان امسال برای تامین آب پایداری شرب، کشاورزی، صنعت و زیست محیطی هیچ گونه مشکلی نخواهیم داشت ابراز کرد: سد کوثر یک سد مهم و استراتژیک است که آب بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب کشور را تامین می‌کند.
خدری ادامه داد: سد کوثر آب آشامیدنی ۲۰ شهر و ۲ هزار روستا در استان های جنوبی کشور شامل کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، خوزستان، هرمزگان و فارس را تأمین می کند.
شهرستان ۱۵۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.