کد خبر: ۲۲۰۱۵
تاریخ انتشار:۱۰:۰۳ - ۳۰ آذر ۱۴۰۲
عصر دنا: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: سه هزار و ۷۰۰ کودک در استان زیر پوشش طرح حمایت تغذیه‌ای هستند.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

محمد ملک زاده از اجرای طرح امنیت غذایی کودکان در استان خبر داد و گفت: طرح حمایت تغذیه ای کودکان مخصوص خانواده هایی است که در دهک های یک تا هفت اقتصادی قرار دارند.

وی افزود: کودکانی که دارای مشکل کم وزنی، لاغری یا کوتاه قدی هستند توسط بهورز، مراقب سلامت و کارشناس تغذیه در سطح استان شناسایی شده اند و به وزارت بهداشت معرفی می شوند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: همکاران ما در وزارت بهداشت اطلاعات کودکان را در اختیار وزارت کار و رفاه اجتماعی قرار می دهند تا آنجا بر اساس کدملی سرپرست خانوار، مشخص شود این خانواده ها در کدام یکی از دهک های اقتصادی قرار دارند.

ملک زاده تصریح کرد: حساب خانوارهایی که بین دهک اقتصادی یک تا پنج قرار می گیرند ماهیانه یک میلیون تومان و خانوارهایی که در دهک های ۶ و هفت قرار دارند ماهیانه ۶۰۰ هزار تومان شارژ می شود.

وی ضمن بیان این که مبلغ شارژ شده قابل نقد کردن نیست و خانوارها باید آن را به صورت سبد کالا از فروشگاه هایی که طرف قرار داد هستند دریافت کنند، ادامه داد: این سبد شامل اقلامی مثل مواد پروتئینی، مواد لبنیاتی و کربوهیدرات هاست که برای تهیه غذای کودک به آنها نیاز است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: هم اکنون در استان سه هزار و ۷۰۰ کودک را تحت پوشش این برنامه داریم که تا آخر اسفند ماه سبدهای غذایی شان شارژ می شود.

 
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.