کد خبر: ۲۰۱۶۹
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
تاریخ انتشار:۲۲:۴۸ - ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲
عصر دنا: آنچه تاکنون در خطابه‌ها و سخنرانی‌های مسئولین کشوری و استانی شنیده‌ایم استقبال و حمایت از منتقدانی بود که از روی دلسوزی عیب‌ها و نواقص را گوشزد می‌کنند تا بتوانند از نقدسازنده‌ی آن‌ها بهترین استفاده و بهره را ببرند.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش عصر دنا، یکی از مسئولین استانی که همواره شاهد صحبت‌های وی در جلسات و نشست‌های خبری مبنی بر حمایت و استقبال از رسانه‌ها و منتقدین بودیم استاندار کهگیلویه و بویراحمد است که خود را نیازمند به نقد میدانست تا با استفاده از انتقادات بتواند علمکرد بهتری را ارائه بدهد، اما گویا سخنان وی خلاف عملکرد اوست.

در جلسه ای که با حضور استاندار برگزار شده بود،  مدیرروابط عمومی استانداری مانع از حضور خبرنگار عصردنا در این جلسه شد.

وقتی دلیل این اقدام از وی پرسیده می شود دلیل آن را یک یادداشت تحلیلی منتشر شده در این سایت عنوان کرد و گفت: سایت شما حاشیه سازی می کند و علیه استانداری خبر می زند و نمی تونم اجازه دهم وارد جلسه شوید.

با این اقدام روابط عمومی استانداری به نظر می رسد تلاش ها برای کنترل رسانه های منتقد شدت یافته است. در سایه این اقدامات  استان بار دیگر به سمت خفقان پیش خواهد رفت و نشانه‌های اولیه از شفافیت و ازادی رسانه ای که در سال های پیشین حاصل شده بود به زودی ناپدید خواهد شد. زمان آن فرا رسیده که استاندار به پرسشی مهم پاسخ دهد که از دیرباز از آن طفره رفته‌ است: آیا فرار از رسانه های منتقد که همواره در جبهه انقلاب ایستاده اند و سلطه رسانه ای آستانداری، رسانه های واقعی را از بیان واقعیت ها بازنمی دارد؟

با این شرایط به نظر می رسد استاندار برای تضمین بقای خود – حتی با استفاده از سانسور و سکوت رسانه ای – در همه امور دخالت ‌می‌کند.  استانداری می‌‌خواهد که رسانه های انقلابی از مطالبات واقعی و بحق مردم دست بکشند وگرنه با پیامدهای منفی روبه رو خواهند شد و از اشاعه اخبار صحیح پیشگیری می‌کند.

همه اینها  در حالی است که آقای احمدزاده استاندار استان در همان جلسه که جلوی حضور خبرنگار را گرفت گفته‌بود: « علاقه‌مند به حضور منتقدین در جلسات و استفاده از صحبت‌های آن‌ها هستم.»

حال باید پرسید آقای استاندار دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباستان را؟

ارسال به دوستان
گزارش خطا
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱۱
علی اکبر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
سرکوب منتقدان از سیاست های غلط افضل خان است که ژنرال کهگیلویه و بویراحمد شده است ،
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
عصر دنا،تو معلومه گزارشات واقعا از سر غرض هست،اول نقد برای خودت را بپذیر ،اگر راست می گویی ،بعد پا داخل کفش مردان بزرگ ببر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
شما همه از روی غرض مطلب می زنید،معلوم نیست از کدوم دشمن بی ارزشی پول می گیری برای تخریب مردان بزرگ،تو راست می گی این پیام من و منتشر کن بعد حرف مفت بزن
پاسخ ها
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
درود بر شما
مطالبه گر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
باعرض سلام،
استاندار که درطول ادوار گذشته ، کمترین محبوبیت رادارد ، انسان پاکی بنظر میاد اما در حداستاندار نیست
جناب اقای درفش که مانع ورود خبرنگار شده‌، باید ببینیم خودشون اینکار را کرده اند یا دستور از جایی دیگه گرفته اند
درهرصورت بانی این کار تاوانش را خواهد داد چه اقای درفش، چه ....
ناشناس
|
Germany
|
۰۲:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
بعد از کبنا،نوبت به عصر دنا رسید.
البته کبنا نهایتا" حس همشهری بودنش گل کرد و وارد بازی استاندار شد و مدتی است از رسالت حرفه ای خود که تنویر افکار عمومی است،دور شده است.
استاندار و افضل یقین دارند که روزهای آخر خود را در ساختمان میدان امام حسین(ع)سپری می کنند بنابراین طبیعی است که سیاست ارعاب و سرکوب و حذف رسانه های مستقل را در برنامه داشته باشند اما به یقین الان دیگر که استاندار ناتوانی و بی تدبیریش بر همه عیان شده است،هر چه قدر تلاش دارد که جو را برای ورود رئیس جمهور آرام کند به همان اندازه بر زخم دل مردمی که از خویشاوندسالاری او و نمایندگان بویراحمد و کهگیلویه به ستوه آمده اند،نمک می پاشد و آتش خشم مردم هر روز علیه قومسالاران شعله ورتر خواهد شد و حتّی این احتمال وجود دارد که تا قبل از سفر رئیس جمهور از این سمت برکنار شوند.بی شک سزای کسی که فرمان ولی امر را فدای خوشایند یکی دو نماینده ی ناتوان ،ضعیف و خویشاوندباز کرده است،نه تنها برکناری و عزل از این سمت است بلکه به خاطر جفاهایی که در حقّ مردم این استان و شایستگان روا داشته است و عملکردش منجر به شکاف اجتماعی در بدنه ی مردم استان شده است،باید به یک محکمه ی قضایی سپرده شود تا حداقل تاوان سلب اعتماد مردم به دولت و حاکمیت را پس دهد.
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
کار شما انتقاد نیست، عصر دنا از رسالت اصلی خود خارج شده و فقط از روی غرض به تخریب عده‌ای خاص در جهت حمایت از عده‌ای دیگر استفاده می‌کند.
چیتاب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
سرکوبومحروم منتقدان مسیولین استان دردستورکاراست شک نکن چون اینها عملکردشان بسیار ضعیف است ونمیتوانند منتقدان راتحمل کنند
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
کار افضل تمام است.
آن کسی که او را ژنرال خواند می خواست هندوانه زیر بغلش بگذارد وگرنه می داند که رفتنی است.
مرادی سی سخت
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
این مطلب معلومه که از روی غرض ورزی است وگرنه در جلسه ای که هیچ رسانه ای دعوت نشده کع نمیشه شما حضور داشته باشید.
رعایت ادب کنید و بی خود به همه انگ نزنید.
باور کنید هیچ استانداری تا به حال به اندازه احمدزاده سرمایه گذار نیاورده استان
و این استاندار تنها استانداری بوده که تا به حال از هیچ رسانه شکایت نکرده
رعایت انصاف هم خوب است.
مرادی سی سخت
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
این مطلب معلومه که از روی غرض ورزی است وگرنه در جلسه ای که هیچ رسانه ای دعوت نشده کع نمیشه شما حضور داشته باشید.
رعایت ادب کنید و بی خود به همه انگ نزنید.
باور کنید هیچ استانداری تا به حال به اندازه احمدزاده سرمایه گذار نیاورده استان
و این استاندار تنها استانداری بوده که تا به حال از هیچ رسانه شکایت نکرده
رعایت انصاف هم خوب است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.