کد خبر: ۲۰۰۹۹
تاریخ انتشار:۱۸:۳۱ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲
عصر دنا: امام جمعه بهمئی گفت: مردم بهمئی در رسیدن آب سد کوثر آرزو به دل مانده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

نماز جمعه این هفته شهرستان بهمئی به امامت حجت الاسلام اسماعیل صلواتی اقامه شد.

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: یکی از مصادیق تقوا پرهیز از ایجاد مزاحمت و آزار و اذیت دیگران است خدا را بر آن بنده بخشایش است که خلق از وجودش در آسایش است رسول خدا فرمود آزار و اذیت و ایجاد مزاحمت خودت را از مردم بازدار که این صدقه ای است که برای خود انفاق میکنی.

حجت الاسلام صلواتی گفت: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری از همه دولت ها و احاد مردم مبارزه با فساد است راهبردهای مبارزه با فساد اول عدم برخورد شعاری با مبارزه با فساد است برخورد شعاری به حل مسئله کمک نمیکند مطالبه رهبری از مسئولان مبارزه قاطعانه با فساد است.

وی ادامه داد: مطلب دوم هماهنگی دستگاه های نظارتی و اطلاعاتی با یکدیگر است مبارزه با فساد نیروی مومن متعهد شجاع با اخلاص با تدبیر با عزم راسخ میخواهد هنوز این مطالبه رهبری آن جور که باید و شاید محقق نشد در مرتبه اول مسئولان مورد خطاب هستند باید توجه کنند.

امام جمعه شهرستان بهمئی افزود: شاهد بازگشت سوریه به اتحادیه عرب و بهتر بگویم شاهد بازگشت اتحادیه عرب به سوریه بودیم این یک واقعه بسیار بزرگی است نماد شکست راهبردی بزرگ ترین ائتلاف جهانی علیه جبهه مقاومت بعد از میلیاردها دلار هزینه بودیم تمام غرب و سردمداران غرب و کشورهای غربی و عربی دیروز برای سقوط بشار اسد و حکومت سوریه در یک جبهه بودند ایران اسلامی محور مقاومت روسیه و سوریه در یک جبهه بودند، امروز بشار اسد در سوریه ماند حکومت سوریه ماند جبهه غرب دارد از هم متلاشی میشود.

وی گفت: اتحادیه عرب به دامن سوریه بازگشت این نشانه کاهش نفوذ آمریکا در منطقه غرب آسیا و شکست آنان به یک پیروزی بزرگ برای جمهوری اسلامی و محور مقاومت و روسیه در میدان سوریه بود این روزها شاهد حملات ظالمانه و ستمگرانه ی رژیم کودک کش و گرگ صفت صهیونیستی ها به پاره ی تن اسلام قدس و فلسطین هستیم.

او بیان داشت: در سکوت مجامع بین المللی و نهاد های حقوق بشری این غده ی چرکین و سرطانی با حمایت آنها این همه ظلم و ستم مرتکب میشود ضمن محکومیت این تجاوز رژیم خبیث به مردم مظلوم فلسطین اعلام برائت خویش را از این رژیم غاصب اسرائیل و حمایت معنوی خودمان را از مردم مظلوم فلسطین با ندای همیشگی مرگ بر اسرائیل اعلام میکنیم.

وی بیان داشت: با سرگیری مذاکرات ایران و عربستان مذاکرات عربستان و یمن هم ادامه داشت اما این تداوم مذاکرات عربستان و یمن مورد علاقه آمریکا نیست و عوامل اصلی در وقفه ی این مذاکرات عربستان و یمن آمریکا است چرا آمریکا مخالف است و وقفه ایجاد میکند؟ اولا از احیای روابط ایران و عربستان راضی نیست. غربی ها میخواهند عربستان در باتلاق یمن گرفتار شود به این دلیل که پایان جنگ در شرایط کنونی به نفع جبهه و محور مقاومت و به ضرر صهیونیستی ها است آمریکا از این بازار جنگ یمن به دنبال درآمد های هنگفتی از جیب عربستان و امارات است. 

وی گفت: با فروش تسلیحاتی که نصیب آنها میشود خواهان ادامه نا امنی در منطقه غرب آسیا است منافع آمریکا و غرب در جنگ قتل و خون ریزی و غارت در منطقه غرب آسیا است میخواهند به عنوان برجام منطقه ای بر ایران فشار وارد کنند در واقع برگ برنده ی غرب راه اندازی جنگ ها است که با قتل و خون ریزی منافع خودشان را تامین کنند نهایتا بر اساس سنت الهی این ظلم پایدار نخواهد ماند و پایان آن روسیاهی شکست خواری و خفت برای سردمداران تمدن غرب و آمریکا است.

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: دو تا نگاه هم در کشور هم در استان و به تبع در شهرستان بهمئی وجود دارد: یکی نگاه تخریب ، تضعیف مسئولان ایجاد اختلاف، راه اندازی دعواهای سیاسی و جناحی، دو قطبی سازی ها که باعث بدبین سازی مردم میشود یک عده ای نانشان در ایجاد اختلاف است و از این طریق کاسبی میکنند یک نگاهی هم در کشور وجود دارد، نگاه وحدت همدلی همراهی همکاری بیان نقاط قوت و حمایت و تشویق و ارائه ی راهکار به مسئولان، نقد منصفانه دلسوزانه است.

حجت الاسلام صلواتی افزود؛ یکی از سیاست های دشمن بدبین سازی مردم نسبت به مسئولان است راهبرد دشمن ایجاد اختلاف و بی اعتمادی و به دنبال نا امیدی مردم است تمرکز دشمن روی بدبین کردن نوجوانان و جوانان نسبت به آینده ی کشور است دشمن مشکلات را بزرگ و غیرقابل حل جلوه میدهد.

امام جمعه شهرستان بهمئی ادامه داد: سه شنبه ۲۶ اردیبهشت شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) است امام صادق (ع) ۳۴ سال امامت شیعه را بر عهده داشتند با ۵ خلیفه ی اموی و طاغوتی همزمان بودند بدترین این طاغوت ها منصور دوانیقی بود، بخیل، تنگ نظر، نسبت سادات بغض و کینه داشت اجازه ی زندگی آزادانه به امام صادق (ع) نمی داد امام در مقابلش تسیلم ناپذیر بودند ۷ مرتبه امام صادق (ع) را از مدینه به عراق اظهار نمود امام این تهدید ها را تبدیل به فرصت کردند و در این سفرها شاگردان خدمت امام میرسیدند. هشام بن حکم در همین سفرها هدایت شدند.

وی گفت: منصور برای از بین بردن امام صادق (ع) از راهبرد مذهب علیه مذهب استفاده میکرد میخواست مردم را در مقابل اهل بیت قرار بدهد به دنبال مرجعیت زدایی از ساحت مقدس اهل بیت بود در شرایطی که تا قبل از امام صادق این حرف از زمان امام سجاد (ع) است بیست نفر دوستدار اهل بیت در مکه و مدینه نبود در کوفه وضع از این بدتر بود جوری که امام باقر (ع) می فرمایند برای یک مهمانی که یک گوسفند باشد جمعیت شیعه کوفه را درنظر میگرفتیم باز این گوسفند اضافه می آمد یعنی شیعه ای که محب اهل بیت باشد نبود خانواده هایی تربیت شدند که مهد تشیع بودند. 

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: خانواده ی شخصی مثل زراره فقط ۶٠فقیه تحویل جامعه اسلامی داد شیعه را امام صادق(ع) این چنین حفظ نمود مهم ترین راهبرد امام صادق (ع) مهندسی رفتار اجتماعی شیعیان برای دفع آسیب ها و خطرات و هدایت رفتار اجتماعی آنها بود با تعامل با اهل سنت امام صادق (ع) شیعه را حفظ کردند.

حجت الاسلام صلواتی افزود؛ امروز سیاست نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ویژه مقام معظم رهبری در تعامل با اهل سنت الهام گرفته از روش و منش امام صادق (ع) است انتظار است هیات مذهبی شهرستان به حرمت امام صادق (ع) با راه اندازی دسته های عزداری به جهت تعظیم شعائر الهی و ادای حق به ساحت مقدس این امام معصوم ترویج فرهنگ و معارف اهل بیت همراهی و هم نوایی با امام عصر (عج) در این تجمعات شرکت کنیم و از جلوی هر مسجدی به احترام امام صادق (ع) مردم همراهی کنند.

امام جمعه شهرستان بهمئی گفت: این دولت با شعار دولت انقلابی و دولت مردمی از مردم رای گرفت انتظار مردم نجیب شجاع و غیرتمند بهمئی از دولت مردان مسئولان کشوری این است که در سفر های استانی به این منطقه توجه کنند در بین مردم این شهرستان که در دفاع از انقلاب نظام امام و شهیدان زبان زد عام و خاص هستند حضور پیدا کنند از درد رنج و مشکلات این مردم آگاه شوند.

وی گفت: رئیس جمهور محترم برای تکریم خانواده شهیدان خوب از شهدای تروریستی حادثه شاه چراغ نماینده فرستادند از این حرکت تقدیر میکنم اما این مردم شریف و نجیب شهرستان بهمئی انتظار دارند رئیس جمهور در سفر استانی به میان این مردم شریف و غیور بیاید و یقینا این مردم حماسه ی بی نظیری را خلق خواهند کرد.

امام جمعه شهرستان بهمئی افزود: اما بدانید در دورترین مرکز شهرستان نسبت به مرکز استان درد ها مشکلات و رنج های فراوانی است برای مردم چاره اندیشی کنید. 

وی افزود: ۱۱ سال است مردم این دیار منتظر آبرسانی از سد کوثر هستند با اینکه در این دولت بیشتر از ده سال گذشته هم اعتبار تزریق شده هم پیشرفت کاری دارند اما خیلی ها آرزوی رسیدن آب از سد کوثر به این منطقه را به قبر برده اند نگذارید مردم بیش از این انتظار بکشند.

حجت الاسلام صلواتی افزود؛ طرح آبرسانی به شهرستان بهمئی باید به صورت شبانه روزی و مدیریت جهادی انجام شود اینجا منطقه و شهرستان ظرفیت ها است این منطقه معادن نفت و ظرفیت های عظیم کشاورزی دامداری و گردشگری دارد نیروی انسانی خلاق و توانمند دارد انتظار این مردم از دولت مردمی و انقلابی کارهای زیربنایی و اساسی در این شهرستان یعنی ایجاد کارخانه های تولیدی و ایجاد پالایشگاه است تا بتوانیم فقر که عامل اصلی و گرفتاری مردم و مشکلات اجتماعی را برطرف کنیم.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.