کد خبر: ۱۹۳۵۹
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار:۰۰:۴۸ - ۲۸ دی ۱۴۰۱
گزارش عصر دنا از استیضاح شهردار یاسوج؛
عصر دنا: جلسه استیضاح شهردار یاسوج با حضور اعضای شورای اسلامی این شهر برگزار شد
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

عصر دنا: در ابتدای این جلسه کیوان آشنا با اشاره به اینکه شکستگی شاخه‌های درختان در بارش برف امری اجتناب‌ناپذیر است گفت: در همه جای دنیا با بارش سنگین برف شاهد شکستگی درختان و آسیب به زیرساخت‌ها هستیم که این موضوع در مرکز استان علاوه بر شکستگی شاخه‌ها قطع برق، اینترنت، تلفن و بحران‌زا شد.

وی با تقدیر از سپاه فتح، دستگاه‌های خدمت رسان، جهاد نصر که در کنار شهرداری تلاش کردند تا خدمت‌رسانی به مردم دچار اختلال نشود از همراهی تیپ ۴۸ فتح در این رابطه نیز تقدیر کرد.
هدایت اکبری عضو شورای اسلامی شهر یاسوج نیز با انتقاد از شکستن شاخه‌های درختان در بارش برف چند روز گذشته از عدم پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شهرداری یاسوج خبر داد.
این عضو شورای شهر به برگزاری نشست پرسش و پاسخ از شهردار شهر یاسوج اشاره کرد و بابیان اینکه از پاسخ‌های نستهن مقدم قانع نشده است گفت: سؤال از شهردار وظیفه اعضای شورای شهر و این روال در چهارچوب قانون قرار دارد.
هدایت اکبری عضو شورای شهر بابیان اینکه در جلسه پرسش و پاسخ نیاز به حضور هیچ‌کدام از اعضای شهرداری نیست، گفت: روند پرسش و مطالبات باید به‌صورت مکتوب و شفاهی از خود شهردار باشد و نیاز به حضور دیگر اعضای شهرداری نیست و شهردار باید اطلاعات را از قبل داشته باشند.

این عضو شورای شهر به بحران مالی شهرداری یاسوج و اینکه چه راهکاری برای برون‌رفت از این وضعیت وجود دارد، اشاره کرد و گفت: اعضای شورا هر کاری که بتوانند برای کمک به کارگران شهرداری می‌کنند، وقتی شهردار دستوری می‌دهد برای خدمت‌رسانی به کارگری که دچار مشکل است کسی این مشکل را بررسی نمی‌کند، چه کسی جوابگو خواهد بود.
وی افزود: سازمان حمل‌ونقل ۲۵۰ میلیون چک برای بیمه کارکنان دادند این موضوع به سرانجامی رسید؟
دانشی دیگر عضو شورای شهر در این جلسه به دلیل عدم ارسال بودجه در وقت مشخص به شورا اشاره کرد و خواستار توضیح شهردار یاسوج در این رابطه شد و گفت: زایمان خانم یکی از همکاران انجام شد، اما به علت مشکلات بیمه‌ای خانواده او نتوانسته وی را از بیمارستان مرخص کند، چه راهکاری وجود دارد؟
دانشی با تقدیر از تلاش‌های ستاد مدیریت بحران، گفت: باوجود اطلاع‌رسانی هواشناسی چرا تدابیری برای درختان پیش‌بینی نشد و این وضعیت بحرانی برای درختان شکل گرفت؟
وی در ادامه گفت: عدم آبیاری، سم‌پاشی، هرس به‌موقع، عدم تدابیر برای برف تکانی مشاهده نشد، استاندار و رئیس کمیته بحران باید در خصوص تخریب درختان سؤال می‌کرد؟
دانشی بابیان اینکه سؤالات ما را شهردار با سؤال جواب داده می‌شود افزود: جرثقیل مربوط به شهرداری یاسوج در بندرعباس متوقف است و شهردار باید در این خصوص به ابهامات پاسخ دهد؟
نستهن مقدم با تشکر از اعضای شورای شهر برای طرح سؤالات در چهارچوب قانونی و مکلف شدن شهردار به این سؤالات گفت: اگر ازآنچه مصوب می‌شود حمایت کنیم و به دفتر بودجه‌ای توجه شود، مشکلات اعتباری شهرداری بدون شک حل می‌شود.
وی بابیان اینکه سهم بودجه‌ای شهرداری مشخص است از دلایل عدم تحقق بودجه را ارزش‌های مالیاتی عنوان گفت: ارزش معاملاتی مربوط به سال ۹۸ بوده و فقط ۱۰ درصد افزایش مشاهده شد و باوجود ۵ مکاتبه همچنان طبق روال سال ۹۸ حساب‌وکتاب می‌شود درحالی‌که هزینه‌ها بسیار بالاتر و گران‌تر احتساب می‌شود.
شهردار به‌ضرورت درآمدزایی از طریق بیلبورد‌های شهری و اینکه طی ۱۰ سال گذشته باوجود سرمایه‌گذاری صورت گرفت اهداف محقق نشده است، گفت: در بازارچه شهرداری مغازه‌دار وجود دارد که ده برابر شهرداری اجاره می‌گیرد.
وی به مطالبات ۲۰۰ میلیاردی شهرداری از ادارات اشاره کرد.
شهردار مرکز استان به‌ضرورت در نظر گرفت قیمت رقابتی برای پیمان‌ها و لزوم بررسی آن توسط شورا تأکید کرد.
هدایت اکبری با بیان اینکه مردمی که ۹۹ درصد آن زیر خط فقر هستند افزایش ۲۵ درصدی ناگهانی عوارض باری بر دوش آن‌ها است افزود: از ساخت ۷۰۰ سازه، ممیزی درآمدی و اجاره اماکن، از محل توافق ماده ۱۰۰، درامد چه درآمد‌هایی کسب شد؟
وی ابراز داشت: چرا برای آبشار راهبند برای درآمدزایی نصب نشد تا بتوان از آن درآمدزایی کرد.
وی به عدم جمع‌آوری بیلبورد‌ها در سطح شهر یاسوج و عدم انجام تعهدات توسط سرمایه‌گذار اشاره کرد و افزود: پیگیری این تعهدات چه سرانجامی پیدا کرد؟ ماده ۷۷ قوی‌ترین حکم را دارد و شهردار باید اداراتی که بدهی‌های خود را پرداخت نمی‌کنند با نیوجرسی مانع کار آن‌ها شود.
اکبری به لزوم پرداخت حقوق، عیدی، پاداش و سنوات توسط شهرداری اشاره کرد و گفت: وقتی کارکنان مطالبه حقوق دارند باید حقوق پرداخت شود.
شهردار شهر یاسوج با اشاره به دستور قضایی برای پلمپ و تغییر کاربری‌ها گفت: برای عمل به قانون دستور قضایی گرفته شد، از دیگر راه‌های برون‌رفت از وضعیت‌های مالی اجاره اماکن شهرداری در نقاط مختلف شهر است.
احمدی کیش راه‌اندازی ممیزی را مربوط به سالیان گذشته دانست و اینکه این موضوع توسط شهرداری با هزینه‌های اداری و تجهیزات پیگیری شد، گفت: چرا روند اجرای ممیزی‌های درآمدی دنبال نشد؟

وی به چرایی صورت مغایرت هزینه‌ها توسط شهرداری و عدم اجرای آن اشاره داشت و افزود: وقتی این موضوع محقق نشد، از هزینه‌ها و مطالبات مختلف باخبر نخواهیم بود.

عضو شورای شهر یاسوج به نداشتن قرارداد کاری با برخی اماکن که در حوزه شهرداری است، اشاره کرد و گفت: با بستن قرارداد، می‌توان برای شهرداری درآمدزایی کرد، اما خبری از این موضوع نیست و برخی کنگر خورده و لنگرانداخته‌اند.

احمدی کیش گفت: براثر بارش برف ۵۰ درصد درختان نابود شد و این به دلیل عدم کود دهی، قارچ درون درختی، آفات درختی و عدم هرس بوده است.
عباس نژاد بابیان اینکه سؤالات بی‌جواب می‌مانند و نمی‌توانند انتظارات را برآورده کنند، گفت: در شهرداری افرای با ۲۸ سال خدمت دارند، اما مشاهده می‌شود حقوق و مزایای حقوقی پرداخت نمی‌شود، وقتی حقوق این افراد چند سال نیم بهاء ریخته می‌شود و سبب مشکلاتی در سنواتی می‌شود، چرا بررسی نمی‌شود؟

این عضو شورا به‌ضرورت پاسخگویی شهردار به معرفی افرادی که تخلف داشتند، اما به تخلفات اداری معرفی نشدند اشاره کرد و خواستار پاسخگویی شد.

امیری عضو دیگر شورای شهر یاسوج در ادامه پرسش و پاسخ از شهردار گفت: آقای مقدم بارأی اکثریت شورا شهردار شدند، این اعضا امروز به عملکرد شما رأی نه می‌دهند، زیرا برای شهر، مسئولان و خدمت به مردم مناسب نیستید.

وی بابیان اینکه صنعت گردشگری و توریسم می‌تواند منبع درآمد پایدار باشد، گفت: باوجوداین منبع درآمدی، اما باکمال تأسف بیان می‌شود سرمایه‌گذار در نقطه دیگری از دنیا حضور دارد و در حال تفریح است، شما چه امکاناتی به سرمایه‌گذار داده‌اید؟ ما باید فرش قرمز برای سرمایه‌گذار پهن کنیم، اما شمارا نمی‌بیند؟ امیری به بی‌تدبیری برای فرار سرمایه‌گذار‌ها اشاره کرد و گفت: شما حاضر نیستید با سرمایه‌گذار حساب‌وکتاب کنید.

امیری گفت: شهردار بیان می‌کند مشکلات اعتباری دارد، اما زمین‌ها را با نصف قیمت و عدم به‌روزرسانی بفروش می‌رساند.

شهردار یاسوج در پاسخ به سؤالات اعضای شورای شهر گفت: مرجع قیمت‌گذاری کارشناس رسمی دادگستری است و آقای امیری نامه به دادگستری بنویسد و اگر تخلفی صورت گرفته است بیان کند و تا جواب استعلامات نیاید برچسب نزنیم.

اکبری در پاسخ به مقدم گفت: اگر کارشناس رسمی دادگستری قیمت‌گذاری کرده است چرا توسط شهردار اعتراض به این قیمت نکرده است.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
مردم یاسوج
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
خواهشا زودتر کنار بکشید . ما این شهردار و شورای ضعیف نمیخاییم .شهرهای دیگه که نگاه میکنیم نا امید میشیم یک دقیقه اینجا زندگی کنیم
شهروند
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
گل بگیرید در این شهرداری رو
شهروند
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
گل بگیرید در این شهرداری رو
فاتحیان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
... تو شهرداری هیچ کاری نمیکنن آبرویمان بردند
حسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
...تو شهرداری و شهردار و شورای شهر یاسوج مزخرف
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.