کد خبر: ۱۸۷۳۹
تاریخ انتشار:۱۸:۲۸ - ۰۴ شهريور ۱۴۰۱
عصر دنا: تاکید بر خدمت رسانی به مردم، تشریح خدمت دولت در هفته دولت، استیصال آمریکا در برابر ایران، ضرورت توسعه زیرساخت ها در سرفاریاب، تدوین طرح محرومیت زدایی در لنده از مهمترین گزیده های خطبه های ائمه جمعه در استان است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش عصر دنا،حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر در خطبه‌های این هفته دهدشت ضمن تبریک هفته دولت، به تشریح برخی معیار‌های مقام معظم رهبری برای دولت سیزدهم پرداخت و اظهار کرد: تکیه بر ارزش‌های اساسی انقلاب، خلوص نیت و تلاش مجاهدانه و با برنامه‌بودن کار‌های دولت بخشی از این معیارهاست که در مجموع عملکرد‌های دولت در این خصوص قابل قبول است.

امام جمعه دهدشت با بیان این که خدمات و کار‌های جهادی خوبی در این دولت انجام گرفته گفت:، اما متاسفانه دولت در مسئله روابط عمومی و رسانه ضعیف کرده است.

وی با بیان این که در این دولت شعار درمانی صورت نمی‌گیرد افزود: فسادستیزی و عدالت در راس کار‌های حجت‌الاسلام رئیسی است ک توقع داریم با جدیت بیشتر این راه را ادامه دهد.

وحدانی‌فر بیان کرد: دولت برای معیشت مردم گام‌های خوبی برداشت البته هنوز بر سفره‌های مردم مشاهده نشده است، اما اقتصاددانان بر این عقیده هستند بعد از فراهم کردن زیرساخت‌ها مردم این را احساس خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: نباید توقع داشته باشیم مشکلات ۱۰ ساله در یک سال حل شوند.

امام جمعه دهدشت در ادامه صحبت‌های خود برجام را یادآور شد اظهار کرد: امروز وقت‌کُشی آمریکا نشان از استیصال او در مواجهه با جمهوری اسلامی است.

وی با توجه به صحبت‌های اخیر نخست‌وزیر مفلوک صهیونیستی گفت: شما اصلا در معاهده بازی نیستید ما اربابت را کسی حساب نمی‌کنیم، این که از هسته‌ای خودتان حرف می‌زنید ما کاری به هسته‌ای نداریم.

وحدانی‌فر حمایت روسیه و ترکیه از انصارالله را به فال نیک عنوان و خاطرنشان کرد: این نشان از این است کسی که در منطقه حرف اول را می‌زند، ولی فقیه ماست و امروز جبهه مقاومت در اوج عزت است.

امام جمعه دهدشت در ادامه صحبت‌های خود خطاب به وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان امور عشایر با بیان این که عشایر قشر مولد این کشور در همه صحنه‌ها حضور دارند گفت: مشکلات عشایر فراوان هستند، سیلاب‌های اخیر باعث قطع راه‌های روستایی شده، در تامین آب شرب انسانی و دامی با مشکل مواجه هستند.

وی اضافه کرد: امروز معیشت و اقتصاد عشایر دچار آسیب جدی شد، بیمه بازنشستگی آن‌ها ناقص است، شما به عنوان مسئول باید در قبال آن‌ها احساس مسئولیت کنید.

از کسانی که در مهار آتش کوه خامین شرکت کردند تشکر و قدردانی می شود

امام جمعه باشت در خطبه های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه هفته دولت از دوم شهریور تا نهم شهریور ماه هرسال است خواستار انتشار عملکرد و خدمات دولت توسط مسئولان، رسانه ها و روابط عمومی ها شد. 
حجت الاسلام گنجه ای افزود: دولت باید برنامه ریزی و کارشناسی عمل کند  وهمچنین مقابله با جنگ روانی دشمن با کار تبلیغاتی و رسانه ای درست امکان پذیر است. 

خطیب جمعه باشت گفت: از همه کسانی که در مهار آتش سوزی کوه خامین شرکت و دین خود را به طبیعت ادا کردند تشکر و قدردانی می شود. 

وی خطاب به مدیران استانی وشهرستانی گفت: برخی ها در بازار قیمت ها را به شکل سرمام آوری افزایش دادند و مقابله با گران فروشی و سایر بی نظمی های بازار نیازمند نظارت سازمان های ذیربط است.

امام جمعه دوگنبدان در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت:چاه شماره ۱۳ نرگسی شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران به بهره برداری رسید که در روز ۲ هزار بشکه نفت تولید می‌کند، که این موفقیت را ارج می‌نهیم و انتظار هم این است که به جوانان بیکار گچساران هم توجه ویژه‌ای شود.


حجت الاسلام سید امین الله حجازی گفت:به رئیس جمهور و دولتمردان عرض می‌کنم توقع این است مشکل بیکاری، مسکن و فقر شهرستان گچساران همانگونه که در تولید نفت ویژه عمل می‌کند، ویژه هم دیده شود .


حجازی با اشاره به هفته دولت گفت:هفته دولت را به همه دولتمردان خدوم در سطح کل کشور و در شهرستان تبریک عرض می‌کنم و موفقیت آن‌ها را از درگاه خداوند منان نیز مسئلت دارم.


امام جمعه دوگنبدان تصریح کرد: دولت به جد با فساد به جد برخورد کنند تا برخی ها نتوانند از بیت المال و اعتماد مردم سوء استفاده کنند. 


وی گفت: تلاش برای فقر زدایی و کم کردن فاصله طبقاتی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب به دولتی‌ها بود و نکته بعد هم اینکه مبارزه با جنگ روانی دشمن بسیار حائز اهمیت است و باید با دشمن مقابله کرد

امام جمعه شهر لیکک در جمع نماز گزاران این شهر با تبریک فرا رسیدن هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر، بر خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم توسط دولت مردان اشاره کرد و گفت: دولت باید با برنامه ریزی دقیق، اجرای عدالت به صورت جهادی و خالصانه در خدمت مردم باشند تا مشکلات یکی پس از دیگری مرتفع شود.

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی با بیان اینکه، امنیت ضروری‌ترین نیاز جامعه است و باید در شهرستان بهمئی عوامل مختلف دست به دست هم دهند تا امنیت به صورت کامل اجرائی شود افزود: موضوع امنیت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و باید با جدیت و توجه هر چه بیشتر زمینه هرگونه نا امنی را ریشه کن کرد.

وی با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی به ایجاد موکب این شهرستان در کشور عراق پرداخت و گفت: مردم شهرستان بهمئی باید تمام تلاش خود را برای تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز این موکب جهت خدمت به مردم فراهم کنند تا ذخیره‌ای برای دنیا و آخرت آن‌ها باشد.

مسئولان به توسعه زیرساخت ها در سرفاریاب توجه کنند

وی در ادامه با گرامی داشت سالروز شهادت شهیدان رجائی و باهنر و هفته دولت گفت: اگر قدرت عظیم و انگیزه این ملت و رهبری حکیمانه حضرت امام (ره) نبود، تاب آوری در مقابل خصومت‌های بی امان و ترور‌های ناجوان مردانه دشمن در اوایل انقلاب ممکن نمی‌شد.

زارعی پور همچنین ضرورت تکیه بر ارزش‌های انقلابی، تلاش برای تحقق دولت مردمی، خلوص نیت و تلاش مجاهدانه، مقابله با جنگ روانی دشمن با کار تبلیغاتی درست، عدالت ورزی، فساد ستیزی و احیای اعتماد و امید در مردم را از مهمترین مطالبات مقام معظم رهبری از دولت سیزدهم برشمرد و ضمن تشکر از حضور فرماندار محترم، انقلابی و جهادی شهرستان و مدیران شهرستانی همراه ایشان، از تلاش‌ها و خدمات آنان در سطح شهرستان و بخش قدر دانی کرد.

امام جمعه سرفاریاب در پایان خواستار اقدام و پاسخ جدی مسئولین به مطالبات و رفع گلایه مندی‌های مردم شهر و بخش سرفاریاب در حوزه‌های مختلف زیر ساختی، جاده، آب شرب و ... شد.

طرح محرومیت زدایی شهرستان لنده دراولین فرصت تدوین گردد

حجت‌الاسلام سید هدایت محمودی اصل، امام جمعه شهر لنده  با اشاره به شهادت رساندن امام‌حسین ع و یارانش، در روز عاشورا گفت:گاهی پیروزی در جنگ با دشمن بدست می‌آید و گاهی با شهادت و اسارت پیروزی بدست می‌آید که این مهم امام حسین ع با شهادت خود وجمعی از یارانش و اسارت خانواده‌اش پرده از چهره بنی امیه برداشت و آن‌ها را تاابد رسوا کرد.

امام جمعه لنده افزود: انقلاب اسلامی که نشات گرفته از عاشورای حسینی در این دوران غرب و اروپا را که با سیاست‌های شومشان مشکلاتی را برای مسلمین و ملت شریف ایران اسلامی درست کرد، برملا کرد امروز الگویی برای آزادگان دنیا گردید.

محمودی اصل به هشتم شهریور روز مبارزه با تروریسم اشاره کردو گفت:هفته دولت یاد آور شهادت شهیدان رجایی و باهنر که توسط کوردلان منافق صورت گرفت و آن‌ها با به شهادت رساندن مسولان دلسوز رجایی و باهنر قصد سرنگونی انقلاب اسلامی را داشتند و شهادت این مردان خدا باعث تناور شدند درخت انقلاب و نقشه‌های شوم آن‌ها نقش بر آب شد

امام جمعه لنده گفت: طرح محرومیت زدایی شهرستان لنده دراولین فرصت تدوین گردد تا مشکلات در ابعاد مختلف این شهرستان خصوصا در روستا‌ها مرتفع گردد، زیرا مشکلات در این شهرستان پابرجا هستند.
وی گفت:معضلات معیشتی مردم همچنان پابرجاست و مسؤلان در ادامه فرصت خدمت، اقداماتی که نتیجه ملموس برای زندگی مردم داشته باشد این مسیر را طی نمایند.

موکب کهگیلویه نیازمند کمک های مردمی است

امام جمعه دیشموک در خطبه نمازجمعه این شهر با اشاره به موکب اربعین در شهرستان کهگیلویه گفت: این موکب نیازمند کمک‌های مادی و نقدی برای خدمات رسانی به زوار ابا عبدالله الحسین علیه السلام است
حجت الاسلام علی اکبر راوند با اشاره به فضای مجازی افزود: فضای مجاری با خوبی‌هایی که دارد، اما آسیب‌های برای بچه‌های کوچک دارد.

راوند ادامه داد: روستا‌هایی همچون لیراب و سردو اینترنت پرسرعت داشته، اما آموزش‌های لازم به بچه‌ها داده نمی‌شود.

وی گفت: والدین بایستی بر روی بچه‌ها نظارت داشته باشند تا با برگزاری جلسات هفتگی خانوادگی جلوی آسیب‌های فضای مجازی را با مدیریت آن و تقویت آموزه‌های دینی بگیرند.

راوند با اشاره به برپایی میز خدمت در هفته دولت افزود: این میز‌های خدمت بایستی ادامه دار بوده و حضور مسئولان نشانه همراهی با مردم و ملاک حضور مسئولان در مساجد است تا مشکلات مردم رفع شود .

امام جمعه دیشموک ادامه داد: مسئولان استانی بیشتر به منطقه دیشموک توجه و روستا‌هایی وجود دارد که هنوز راه‌های ارتباطی شان بازگشایی نشده است که نیازمند توجه مسئولان استانی است.

راوند افزود: دولت در زمینه رتبه بندی معلمان، مهار کرونا، زیرساخت‌های فرهنگی، پوشش تحصیلی مدارس، توجه به آموزش و عدم وابستگی به نفت، عضویت در گروه شانگ‌های و سی و یک سفر با ۲۱ بازدید سر زده از جمله اقدامات دولت است.

راوند با اشاره به برجام ادامه داد: آمریکایی‌ها برای احیای برجام به تعهدات شان عمل نکردند و غربی‌ها بیشتر از ایران به مذاکرات برای تأمین انرژی نیاز دارد و بدانند که ایران اسلامی انقلابی از منافع اش کوتاه نمی‌آید.
امام جمعه دیشموک با اشاره به ضرورت روَضه خانگی ادامه داد: روضه‌های خانگی در دیشموک با جمعیت انبوه مردم به یاد شهدای کربلا و روضه‌های امام سجاد (ع) برگزار می‌شود.

 باید با کار جهادی به توسعه کشور و خدمت به مردم کمک کنیم

امام جمعه شهر پاتاوه با بیان اینکه باید با کار جهادی به مردم خدمت کنیم گفت: کار جهادی به معنای بی قانونی نست بلکه باید با برنامه و طرح از موانع عبور کنیم.

حجت الاسلام سیادت با بیان اینکه مردم از دولت مطالبات بجایی دارند افزد: مبارزه با فساد، اجرای عدالت، تلاش برای توسعه زیرساخت ها ، تامین معیشت مردم با ایجاد شغل و به کار گیری مدیران انقلابی و پاک دست از مهمترین مطالبات و انتظارات مردم از دولت است. 

امام‌جمعه پاتاوه  با تسلیت، سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ هجری شمسی به دست منافقین کوردل به استنادسخنان رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: شهیدان رجایی و باهنر حقیقتاً از جهات اعمال، رفتار و اخلاص جزو چهره‌های برجسته انقلاب و از نمونه‌های برجسته مدیران دولت اسلامی بودند و آن‌ها الگوی مناسبی برای دولتمردان هستند.

حجت الاسلام والمسلمین سیادت در بحث مذاکرات برجام به وقت کشی آمریکا اشاره کرد و گفت: وقت کشی به نفع ایران است ،برای مثال پاییز و زمستان با غیبت ایران در بازار انرژی جهان شرایط را برای غربی‌ها سخت‌تر خواهد کرد.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
آيا خود و اطرافیان از بانک ها کهگیلویه و بویراحمد در پرداخت وام ازدواج و فرزنداوری رضایت دارید؟
بله
خیر