کد خبر: ۱۸۳۳۷
تاریخ انتشار:۲۳:۵۲ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
خبر خوش مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان برای مشترکان برق:
عصر دنا: مشترکان برق خانگی که از ابتدای خرداد ماه در مصرف برق صرفه جویی کنند، پنج برابر تعرفه برق پاداش دریافت می‌کنند.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد ، اظهار داشت: بر اساس برنامه وزارت نیرو برای مصرف بهینه و تشویق به صرفه جویی ، از ابتدای خرداد مشترکان برق خانگی به ازای هر کیلووات ساعت کاهش مصرف، ۵ برابر تعرفه برق یعنی ۵۰۰ تومان پاداش می‌گیرند.

به گزارش عصر دنا"جمال معتمدی زاده" با اعلام این خبر، اظهار کرد: از آنجایی که متوسط مصرف برق هر خانوار در مناطق معمولی در تابستان ۳۰۰ کیلووات تعیین شده است بنابراین به طور مثال خانواده‌هایی که بیش از ۵۰ کیلووات ساعت نسبت به مصرف مدت مشابه سال قبل ، کمتر برق مصرف کنند و مصرف شان را به کمتر از 250 کیلووات ساعت برسانند  قبض برق آن‌ها رایگان صادر می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان با بیان اینکه تمامی دستگاه های اجرایی نیز از امروز ملزم به صرفه جویی در مصرف برق هستند افزود: مصرف برق ادارات و دستگاه‌های اجرایی نیز توسط مأموران شرکت برق استان رصد و به مردم اعلام می‌شود تا با دستگاه‌های پرمصرف برخورد شود.

وی با بیان اینکه الگوی مصرف ایام گرم سال در مناطق غیرگرم و عادی 300 کیلووات است، اضافه کرد: مشترکانی که در مصرف برق صرفه‌جویی و الگوی مصرف را رعایت کنند، بابت هر کیلووات به طور متوسط 100 تومان پرداخت خواهند کرد و این مشترکان در صورت صرفه‌جویی و به ازای هر کیلووات ساعت 5 برابر تشویق می‌شوند یعنی به ازای هر کیلووات ساعت 500 تومان تشویق می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تصریح کرد: اگر این مشترک فقط 50 کیلووات صرفه‌جویی کند به طور مثال سال گذشته 300 کیلووات مصرف داشته و امسال مصرف را به 250 کیلووات برساند، قبض برق این مشترک رایگان شده و هیچ پولی بابت برق پرداخت نمی‌کند.

معتمدی زاده خاطرنشان کرد: اگر مشترک 200 کیلووات مصرف و 100 کیلوات صرفه‌جویی کند، 50 هزارتومان منفعت خواهد شد به نحوی که 20 هزارتومان پول قبض شده و 30 هزار تومان از دولت بستانکار می‌شود. به عبارتی دیگر در این موضوع نه تنها مشترک برای قبض خود هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند بلکه برای صرفه‌جویی خود نیز پاداشی دریافت می‌کند.

وی با بیان اینکه الگوی مصرف در مناطق گرمسیر با مناطق معمولی متفاوت بوده و در مناطق گرم امکان صرفه جویی بسیار خوبی وجود دارد، گفت: در این مناطق کشور که از کولرهای گازی و داکت اسپلیت‌ها استفاده می‌شود، اگر مشترکان این مناطق بتوانند یک دستگاه را کمتر استفاده کنند، در ماه پاداش قابل توجهی را دریافت می‌کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان با اشاره به مصوبه دولت در زمینه الزام ادارات برای صرفه‌جویی برق اظهار کرد: طبق مصوبه دولت برای موضوع مدیریت تقاضا در بخش اداری برنامه‌ریزی شده که صرفه جویی قابل توجهی در ادارات و دستگاه‌های دولتی انجام شود.

وی افزود: از اول خرداد با تذکرات و تنظیماتی که بر روی دستگاه‌های سرمایشی و غیره ادارات اعمال می‌شود، مدیریت مصرف و تقاضای مورد نظر تا حدودی انجام می‌شود.

به گفته مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ، این برنامه مدیریت تقاضا برای سایر بخش‌های مصرف از جمله صنایع و تجاری هم در دستور کار قرار دارد.

 

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.