کد خبر: ۱۸۰۸۶
تاریخ انتشار:۱۶:۱۴ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
عصر دنا: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: قرارداد واگذاری طرح های گردشگری تنگ گنجه ای، تنگ تامرادی و باغ فردوس باید بررسی و پیگیری شود.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

عسکری در اولین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گفت: قرارداد واگذاری طرح های گردشگری تنگ گنجه ای، تنگ تامرادی در بویراحمد و باغ فردوس در گچساران به سرمایه‌گذاران این طرح ها باید بررسی و پیگیری شود.

او با بیان اینکه این طرح ها حدود چهار سال است که در اختیار سرمایه گذاران قرار دارد می گوید: این طرح ها در سال ۱۳۹۶ براساس قرارداد به سرمایه گذاران واگذار شد ولی تاکنون این سرمایه‌گذاران به تعهدات خود عمل نکردند و از امکانات دولتی این طرح ها کسب درآمد می‌کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار به طرح تله کابین یاسوج هم اشاره کرد و گفت: این طرح قرار بود برای ۱۵۰ تن اشتغالزایی ایجاد کند و در حال حاضر مشکل عمده این طرح دریافت تسهیلات برای اجرا است.

به گفته عسکری، سرمایه‌گذار این طرح تجهیزات لازم برای اجرای طرح را خریداری کرده و ضرورت دارد دستگاه های مربوطه برای اجرای این طرح، با سرمایه گذار همکاری کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی هم در این جلسه به واگذاری ۳ طرح گردشگری تنگ گنجه ای، تنگ‌تامرادی و باغ فردوس گچساران اشاره کرد و گفت: واگذاری این طرح ها به سرمایه گذاران ایراد قانونی دارد زیرا این طرح ها در ابتدا باید مالکیت آن ها محرز شود.

طالب پور به مشکلات واگذاری این طرح ها هم اشاره کرد و می گوید: سرمایه‌گذاران خود را مالک این طرح ها می‌دانند و خودسرانه عمل می کنند.

او همچنین به عملکرد سرمایه‌گذاران در این طرح ها اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاران به هیچ کدام از تعهدات خود عمل نکردند و همان سازه ها و تجهیزاتی که اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری برای ساخت این اماکن گردشگری استفاده کرد را با وضعیت مستهلک تری در پایان قرارداد به این اداره کل تحویل می دهند. 

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان همچنین به طرح تله کابین یاسوج اشاره کرد و می گوید: بررسی ها نشان می دهد که سرمایه گذار این طرح عزم جدی برای اجرای کار را ندارد.

به گفته طالب پور، سرمایه گذار برای اجرای طرح تله کابین یاسوج، باید بیش از ۶۰ میلیارد تومان آورده داشته باشد.

او می گوید: نباید طرحی به این مهمی را معطل سرمایه گذار کرد و باید زمان مشخصی را برای تعیین تکلیف این طرح توسط سرمایه‌گذار تعیین و در صورت اجرا نشدن قرارداد آن را فسخ کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه هم در این جلسه گفت: سرمایه گذار طرح تله کابین در چهار سال گذشته حدود ۵ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرد ولی تاکنون هیچ فعالیت مفیدی در آبشار یاسوج انجام نداده است.

شهابی نسب به قرارداد طرح های گردشگری تنگ تامرادی، تنگ گنجه ای در بویراحمد و باغ فردوس در گچساران اشاره کرد و می گوید: با توجه به اینکه قرارداد این طرح ها طی یک دوره ۱۹ ساله است و سرمایه‌گذاران طی این مدت هیچ طرح رفاهی، تفریحی، گردشگری و توریستی در این اماکن گردشگری ایجاد نکردند و باید هرچه سریع تر قرار داد این طرح‌ها فسخ شود.

او گفت: سرمایه گذاران این طرح های گردشگری عملاً دستگاه‌های دولتی را با این قراردادها فریب دادند و با این روند حق بهره برداری از این سه منطقه گردشگری را ندارند.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.