کد خبر: ۱۷۲۱۸
تاریخ انتشار:۱۲:۳۹ - ۱۲ تير ۱۴۰۰
عصر دنا: پریسا جهانفکریان به دلیل جراحی دستش نمی‌تواند در المپیک حاضر شود.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

پریسا جهانفکریان در دسته فوق سنگین، سهمیه المپیک توکیو را گرفت تا نخستین بانوی المپیکی تاریخ وزنه‌برداری ایران لقب بگیرد اما این سهمیه با فرصت‌سوزی فدراسیون از دست رفت. جهانفکریان که اتفاقا در شرایط بدنی خوبی قرار داشت می‌توانست دست خود را بعد از المپیک عمل کند اما پس از حضور در جلسه کمیته انضباطی فدراسیون و اینکه گفتند او را محروم می‌کنند، دستش را جراحی کرد.
او در این مورد می گوید: «من مصدوم بودم و پس از انتقادهایی که از فدراسیون انجام دادم به کمیته انضباطی احضار شدم و آنجا 5 نفر نشسته بودند و گفتند چرا از فدراسیون انتقاد کردی، در آن جلسه کلی تهدیدم کردند و گفتند محرومت می کنیم. مسئولین فدراسیون حتی به من نگفتند که من شانس کسب سهمیه المپیک را دارم و فردا آن جلسه من دستم را عمل کردم در صورتی که می توانستم با همین وضعیتم در المپیک حاضر شوم و در حال حاضر دیگر هیچ شانسی ندارم و المپیک را از دست دادم.»
جهانفکریان در ادامه می گوید: «مسئولین فدراسیون به من گفتند تو در خارج از اردو مصدوم شدی و به همین دلیل هزینه جراحی دستم را پرداخت نکردند و مجبور شدم 30 میلیون از جیب خودم هزینه کنم.»

در همین حال خبرگزاری فارس نوشت: با اعلام دولت ساموآ مبنی بر عدم اعزام سه وزنه‌بردار به بازیهای المپیک توکیو، سهمیه فوق سنگین وزنه برداری به پریسا جهانفکریان رسید این در حالی است که این بانوی وزنه برداری کشورمان زمانی که از کسب سهمیه المپیک ناامید شد ماه‌هاست در تمرینات تیم ملی شرکت نکرده است.
جهانفکریان به دلیل آسیب‌دیدگی نتوانست در تمرینات اردوی آخر تیم ملی وزنه‌برداری برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کند. با توجه به اینکه جهانفکریان در این مدت جراحی کرده، همین موضوع و عدم آمادگی جسمانی این وزنه‌بردار ابهاماتی را در خصوص اعزام به المپیک ایجاد کرده است.
از طرفی موضوع مبارزه با دوپینگ نیز مطرح است. با توجه به قوانین سختی که وزارت ورزش برای فدراسیون‌ها وضع کرده و اینکه با گرفتن تست دوپینگ نتیجه آن احتمالا تا المپیک مشخص نخواهد شد، دیگر موردی است که به ابهامات اعزام جهانفکریان اضافه می‌کند.
به نظر می‌رسد با شرایط موجود جهانفکریان نتواند در المپیک شرکت کند.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.