کد خبر: ۱۵۳۴۷
تاریخ انتشار:۲۲:۲۵ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۸
عصر دنا: وزیر بهداشت مصوبات آخرین نشست ستاد ملی مدیریت کرونا را تشریح کرد و گفت: مصوب شد اکیپ‌هایی در خروجی شهرها داشته باشیم و محدودیت‌های جدیدی به‌خصوص برای رفت و آمد افراد مبتلا اعمال کنیم.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به نقل از تسنیم، سعید نمکی در گفتگو با شبکه خبر درباره آخرین مصوبات هفتمین نشست ستاد ملی مدیریت کرونا اظهار کرد: یکی از مصوبات این نشست، اضافه کردن برخی کارگروه‌ها مانند ارزیابی منابع مالی و بودجه بود؛ همچنین مصوب شد اکیپ‌هایی در خروجی شهرها داشته باشیم و محدودیت‌های جدیدی به‌خصوص برای رفت‌وآمد افراد مبتلا اعمال کنیم که جزییات این محدودیت‌ها امروز اعلام خواهد شد.

وی افزود: همچنین مصوباتی مبنی بر عدم مراجعه حضوری به فراخوان‌های وزارت‌خانه‌ها مانند ثبت مسکن یا خودرو و ... نیز از مصوبات این جلسه بود؛ سایر مصوبات نیز روز دوشنبه با حضور رئیس جمهور مورد بحث قرار خواهد گرفت.

وی درباره نتایج بسیج ملی مبارزه با کرونا تصریح کرد: این بسیج در 4 استان به‌صورت پایلوت اجرا شد و موارد شناسایی شده و تحت مراقبت قرار گرفتند همچنین افراد در تماس‌ با آنها ایزوله شدند و بار بیمارستان‌ها را کاهش یافت.

نمکی ادامه داد: امروز حدود 31 هزار مرکز در سراسر کشور درگیر این پروژه است و 1200 مرکز ارجاع سرپایی داریم که با فرمان مهم مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد قرارگاه در نیروهای مسلح این مراکز به دوهزار تا 2500 واحد خواهد رسید.

وی اضافه کرد: بیش از 6.5 میلیون خانوار را مورد بررسی قرار دادیم و افراد را به مراکز درمانی یا قرنطینه خانگی ارجاع دادیم و تا قبل از شروع سال نو با بسیج ملی مبارزه با کرونا دستاوردهای وسیعی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: سامانه‌ salamt.gov.ir برای خوداظهاری مردم راه‌اندازی شده است تا موارد مشکوک از آلوده جدا شوند، موارد آلوده تحت درمان قرار بگیرند، زنجیره انتقال از موارد آلوده به سالم قطع شود و بار درمان در آینده کاهش یابد.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.