کد خبر: ۱۴۴۹۰
تعداد نظرات: ۲۱ نظر
تاریخ انتشار:۱۲:۰۲ - ۱۲ دی ۱۳۹۸
اذعان و اصرار عجیب به داشتن یک زندگی مرفه و درآمدهای بادآورده
عصر دنا: این مواضع به وضوح دیدگاه‌های رئیس کمیسیون تلفیق را نشان می‌دهد. با توجه به این موارد آیا تحقق طرح مالیات‌هایی مانند مجموع درآمد، خودروهای لوکس، خانه‌های خالی، ثروت انباشته و سود سپرده‌های کلان و گنجاندن آن در منابع بودجه دور از ذهن جلوه نمی‌کند؟
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):
در روزهای اخیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی و در رأس آنها اعضای کمیسیون تلفیق درگیر مهم‌ترین سند اقتصادی سال آینده کشور یعنی بودجه هستند؛ بودجه‌ای که در آن ریل‌گذاری اقتصاد اتفاق می‌افتد. 
با توجه به اینکه بودجه ارتباط تنگاتنگی با میزان نقدینگی، میزان مالیات، نرخ تورم و طرح‌های عمرانی دارد، می‌توان گفت تاثیر بسزایی در معیشت مردم خواهد داشت. برای مثال اگر مجلسی‌ها از حجم هزینه‌های دولت نکاهند و ایضا منابع غیر قابل وصول مانند رقم درآمد 50 هزار میلیاردی از فروش اموال منقول و غیرمنقول را تصویب کنند، مسلما دولت به فکر چاپ پول می‌افتد. نتیجه این کار واضح و مشخص است؛ تورم! مسلما تبعات این گزاره به قدری برای مردم ایران آشناست که احتیاجی به توضیح ندارد. 
همچنین اگر دولت بخواهد این کار را انجام دهد با توجه به اینکه از رقم 4‌هزار میلیارد تومانی مصوب سال جاری برای فروش اموال منقول و غیرمنقول کمتر از یکهزار میلیارد تومان محقق شده و بر این اساس 10 برابر شدن آن برای سال آینده بیشتر شبیه یک تخیل است، منجر به روند خصوصی‌سازی مانند سال گذشته و تعمیق شکاف‌های معیشتی می‌شود.
 درباره تبعات این رفتار هم می‌توان یک گزاره مطرح کرد و تفسیر آن را به مردم سپرد؛ بیکاری کارگر. با این تفاسیر اصلی‌ترین نماینده مرتبط با بودجه یعنی غلامرضا تاجگردون اخیرا اظهاراتی مطرح کرده که نگرانی‌هایی را درباره چشم‌انداز اصلاح بودجه 99 ایجاد کرده است.
 
* زشت است که لکسوس داشته باشی و پراید سوار شوی
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه 2 ساله بودم که سند زمین به نامم بود، گفت: وقتی برای تحصیل در دانشگاه به تهران آمدم، در خیابان وزرا آپارتمان خریدم؛ به نظرم زشت است که لکسوس داشته باشی و پراید سوار شوی.  
غلامرضا تاجگردون طی گفت‌وگوی تصویری با خبرگزاری خانه ملت نکاتی را درباره اموال و دارایی‌اش بیان کرده است.
وی در این‌باره اظهار داشت: پدرم مالک بوده و با آنکه متولد سال ۱۳۴۵ هستم اما سال ۱۳۴۷ سند یک زمین به نام من ثبت شده است در حالی که من ۲ ساله بودم؛ این زمین چندین هکتار است. من آدمی هستم که مال و اموال دارم و این مال و دارایی زایش دارد. وقتی نونهال و بچه‌ بودم هم وضعیت چنین بوده است. من و برادرهایم در مجموع بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هکتار زمین داریم که این زمین کاملا مکانیزه بوده و آب دارد و در آن کشاورزی می‌شود. یادم می‌آید وقتی سال ۱۳۶۳ برای تحصیل در دانشگاه به تهران آمدم، سال ۱۳۶۶ یا ۱۳۶۷ یک آپارتمان در خیابان وزرای تهران (پارک ساعی) خریداری کردم، در حالی که من در آن زمان ۲۳-۲۲ ساله بودم؛ وقتی می‌گویم مال و اموالی دارم و زیاد می‌شود مربوط به مجلس و دولت نیست، بلکه مربوط به زایش مال است. از ۲۴ سالگی در زمره مدیران ارشد کشور بودم و همواره حقوق بالایی داشته‌ام، ضمن اینکه هوش حداقلی معیشتی هم دارم. این در حالی است که هیچ وقت در کار بیزینس و اقتصادی نبوده‌ام و هیچ گاه در کار بیزینس اقتصادی یا بنگاه اقتصادی شرکتی نداشته و فعالیت اقتصادی برای خود نداشتم؛ شاید زمینی را برای خود خریداری کرده یا فروخته باشم یا خانه و ماشینی را خریده و فروخته‌ام. وقتی من مدیر نمونه کشور شدم یا نشان خدمت گرفته‌ام به یکباره ۱۰۰ سکه به عنوان هدیه به من دادند، هر چند این سکه‌ها را تنها من نگرفتم بلکه آنها که نشان خدمت گرفتند، دریافت کردند. دارایی من یا ملک من همان زمین‌ها نبودند بلکه پدرم برایم خانه و زمین در شهر هم گذاشته است، حتی من آن خانه را به پسرم داده‌ام. من هم مانند تمام کارمندان سازمان برنامه و بودجه در تعاونی آن مشارکت کرده و دارای یک آپارتمان ۷۰ تا ۸۰ متری در محله فرحزاد هستم و وقتی ۷ تا ۸ سال در شیراز خدمت کردم و عضو تعاونی آنجا- مانند بقیه کارمندان و مدیران آنجا- بودم، یک آپارتمان هم آنجا دارم. تاجگردون تصریح کرد: در دوران دولت سابق چون کار خاصی نداشتم و فقط در دانشگاه بودم بیشترین درآمد را کسب کردم مثلا در آن زمان یک‌جا مشاوره می‌دادم و برای یک روز در هفته 10 میلیون تومان دریافت می‌کردم، در حالی که با 30-20 میلیون تومان آن زمان می‌شد یک قطعه زمین در یکی از شهرها خریداری کرد. سعی کردم نانی که به دست می‌آورم حلال باشد. یک روز به یکی از دوستانی که ایراد می‌گرفتند اعلام کردم شاید در دارایی شما سهوا مال حرام رفته باشد ولی در دارایی من سعی کردم سهوا هم مال حرام نرود.
این نماینده مجلس در پایان اظهارات خود گفت: متمول، مرفه و بی‌درد نیستم و تجملاتی هم زندگی نمی‌کنم ولی سعی کردم مال و اموالم را کتمان نکنم اما اینگونه هم نبوده که بگویند طرف می‌تواند سوار لکسوس شود اما با پراید رفت و آمد می‌کند؛ به نظرم این کار زشتی است.
یکی از دوستانم که فرد عاقلی بود به من می‌گفت اگر مدیری را دیدید که ساعتش رولکس بوده و کفشش نیم تخت دارد و آن را برده و تعمیر کرده بدان که آن فرد مدیری فاسد است و همواره سعی کردم و در ذهنم اینگونه بود که همیشه همه چیز را با یکدیگر تطبیق دهم و بر همین اساس هم زندگی خود را با واقعیت‌هایی که دارم تطبیق دادم؛ هیچ وقت کفشم را نیم تخت نزدم که بگویند کفشش را تعمیر کرده و سپس ساعت رولکس در دستانم داشته باشم. اموال و دارایی خود را به صورت ریز و جزئی در سامانه اعلام خواهم کرد و اگر هم اموال و دارایی خود را ثبت نکنم آنقدر زیر ذره‌بین بوده و کنترل‌مان می‌کنند که اصلا امکان ندارد بتوانیم کار خطایی انجام دهیم.
***
[تو جه به مردم!]
این مواضع به وضوح دیدگاه‌های رئیس کمیسیون تلفیق را نشان می‌دهد. با توجه به این موارد آیا تحقق طرح مالیات‌هایی مانند مجموع درآمد، خودروهای لوکس، خانه‌های خالی، ثروت انباشته و سود سپرده‌های کلان و گنجاندن آن در منابع بودجه دور از ذهن جلوه نمی‌کند؟ آیا باید با وجود چنین دیدگاه‌هایی در رأس نهاد تصمیم‌گیر درباره بودجه، منتظر اخذ مالیات از پزشکان و وکلا باشیم؟ گفتنی است تاجگردون نماینده شهرستان دوگنبدان است. با توجه به ظرفیت‌های انرژی این منطقه اما مردم این منطقه عموما محروم و کم‌برخوردارند. آیا چنین نماینده‌ای با این تمکن مالی و نگاه مادی می‌تواند دردی از محرومیت‌های حوزه انتخابی خود بکاهد؟ بیراه نیست که بودجه 99 کمترین فشار را بر قشر ثروتمند ایجاد نمی‌کند و آن را ناعادلانه‌ترین بودجه سال‌های اخیر خوانده‌اند.

منبع: وطن امروز
ارسال به دوستان
گزارش خطا
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۲۱
ماهان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
یکی نیس بگه بابات از کجا اورده
وحید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
اگه 24سالگیت پول بابایی نبود هیچ غلطی نمیکردی تا الان
مسعود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
اره جون خودت و داداشات.دارایی پدرت هم همش حق الناسه
ایرج بیات
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
درود بر شما ای مرد بزرگ ؛ دارندگی و برازندگی . بحمدالله خانواده و اجدادتان زحمت کش و دارا بودند خودتان هم عضو برترین اقتصاد دانهای کشور هستید بنابراین لیاقت دارید که جزء برترین ثروتمندان کشور باشید و جهت رفاه و آرامش تان بیشترین استفاده را از این ثروت ببرید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۶
منصورخان باشتی را اعدام کردید و صاحب مال و ملکش شدین هنر نیست اقای مباشر
جعفری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
ایشون گفته که ارث پدری داشته
اون مسولاتی که به نان شب محتاج بوده آن و الان بیشتر از تاجگردون سرمایه دارن. از کجا هوای هپو کرده ان
عدلانه تر بنویسید و نقد کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
منظورش اینه که از دولت و حکومت اختلاس نکرده
دارا بوده
خودت و نزن به اون راه
کریم سعیدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
خداوند رحمت کند شهید رجایی
حسینی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
سلام دوستان ، اینکه کی حلال کی حرامه خدا میداند ، نادانسته تهمت زدن کار درستی نیست ، شما نگاه به دکتر قالیباف ، دکتر نیکزاد و برخی نمایندگان تهران ، تبریز و برخی استانهای دیگر بکنید با ثروتشان نصف خاورمیانه را خریداری میکنند ، بعد ما لرهای بدبخت که همیشه برای کشورم جان میدهیم ، اینطوری به جون تاجگردون نخبه و مغز متفکر استانمون حمله میکنیم در حالیکه سید قدرت از اقوام نزدیک من هست اما بنازم مرد بزرگ کهگیلویه و بویراحمد دکتر تاجگردون که حاسدان چه بگذارند چه نگذارند همیشه در قلب ما میماند که فرزندی از زاگرس اینچنین شفاف و با دانش به استان و حتی کشورم خدمت کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
هر جا بی عدالتی هست ، نام تاجگردون میدرخشد .
ما که اینهمه سال جز بی عدالتی ازش چیزی ندیدم .
فقط باید بهش رای داده باشی که هوات رو داشته باشه ،
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
تا حالعا عصر دنا همیشه از تاجگردون دفاع می کرد . گاهی حوصله نداشتم خبرهای این سایت رو بخونم چون بیشترش در دفاع از تاجگردون بود و انگار وابسته به ایشون بود. حالا چی شده که ورق برگشت و چون بنده خدا از اسب افتاد، کارهای گذشته اش هم سوخته شد. هرچند من خودم ایشون رو از اول قبول نشدم اما این تغییر رویکرد تا این اندازه جای سوال داره
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
هر چی هستی از هدایت خواه سر هستی
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
از هدایت خواه مرد تر و سرتر هستی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۵
این چند هزار هکتار رو باباش از کجا اورده که هم حلاله و هر کدوم چندصد هکتار گیرشون اونده؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۸
در فکر فقرا نیستند فقط پست میده به اقوامش همش حق الناسه ....اونهایی که گردن کلفت هستند پست بهشون میده بیچاره ها هم هیچ...اگر راست میگه در فکر فقرا بود...حالا باباش پول بهش بده اولا از کجا اورده ...دوما چقدر داده که این هم کارخانه وملک ومیراث بهم زده ...عقل قبول نمیکند....وسوما کسی که داستان فقرا را شنیده باشه نمیتونه یار خوبی برای فقرا باشه باید تجربه کرده باشه...اگر شکایتی باشه من را شریک بدانید همکاری میکنم
محروم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۱
بخدا اگر ایشان را بخواهند تایید صلاحیت کنند به خون شهدا و محرومین مستضعفین و حتی ارمانهای انقلاب خیانت شده
پاسخ ها
بویراحمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶
شما الان قسم دروغ خوردی،اگر خدمت به مردم را خیانت به خون شهیدان میدانی،شما خیانت کار هستی ؟
قالیباف چه خ.....؟صدیقی حتما به نظر امثال جنابعالی سالم است ؟پشت سرش نماز میخونی!!!!چه عبادتی!!!
اول فکر کن بعد حرف بزن،براساس خرد و تدبیر بنویس نه بر اساس فهم سیاسی؟
عبدالی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷
تاجگردون هرچه که بود کافر یا مسلمان خدمات بزرگی به حوضه انتخابیه اش انجام داد من بچه چرامم وهیچ کاری هم برام انجام نداده ولی بخاطر تونل تنگ دیل اگر چه تمام نشده ودستگاه ام ار آی دهدشت ازش متشکریم
مریم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
هر کسی ندونه گچسارانیها میدونن که چطور مال داشتید.
کل ظفر نوکر خان بود و همه اموال و دارایی خان رو بالا کشید .هم قبل انقلاب خوردید و هم بعد انقلاب.
صد رحمت به نوه و نتیجه های منصور خان ، خدا شاهده اینقدر کوچیک نظم و مودبن که حرف نداره و انوقت پروین و تاج انگار از دماغ فیل افتادند.
جهرم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۲
حتما از شرکت خودت در مالزی هم برایمان بنویس چطور بدست آمده
فربد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
دو ساله بودی که دارایی مردم بدبخت گچساران رو پدرت از خان کش رفت و زد به اسم تو.

مطمئن باش اون دنیا روزای سختی درانتظارته .
مال مردم رو پدرت بالا کشید وگرنه خودش یک نوکر بیشتر نبود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.