کد خبر: ۱۲۵۶۹
تاریخ انتشار:۱۳:۴۹ - ۰۷ فروردين ۱۳۹۶
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
عصر دنا: استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد که سرمایه گذاری برروی صنعت گردشگری به عنوان یکی ازشاخص های اساسی رونق و توسعه پایدار در این استان نباید تنها بر روی محور طبیعت گردی باشدبلکه سایر جنبه های آن اعم تاریخی، مذهبی و حتی آداب و رسوم خاص مردم این دیار مدنظر قرار گیرد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir): سید موسی خادمی روز دوشنبه در جشن نوروزی در شهرستان کهگیلویه اظهار داشت که راهبرد تحقق این مهم در وهله نخست شناسایی ظرفیت های متنوع گردشگری در بخش های مختلف اعم از مذهبی، طبیعت گردی، تاریخی و آداب و آیین های بومی و منطقه ای است.
وی، استان کهگیلویه وبویراحمد را تلفیقی از ظرفیت های متنوع طبیعی، تاریخی، مذهبی و آداب و رسوم و آیین های خاص به ویژه در حوزه زندگی عشایری دانست و گفت که باید بتوان با شناسایی و ایجاد زیرساخت ها، زمینه بهره وری و استفاده مناسب از این استعدادها را برای توسعه همه جانبه استان فراهم کرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر ضرورت پیوند عمیق اقتصاد مردم این استان با گردشگری تاکید کرد و گفت: این مهم علاوه بر رونق صنعت توریسم نقش تعیین کننده ای نیز در توسعه همه جانبه استان خواهد داشت.
وی ابراز داشت: صنعت گردشگری به دلیل زود بازده بودن و نیاز نداشتن به سرمایه گذاری کلان و اتلاف هزینه های گزاف بهترین و مناسب ترین راه برای رشد اقتصادی، کسب درآمد و رونق است.
خادمی گفت که بسیاری از ظرفیت ها و استعدادهای بالقوه گردشگری موجود از جمله در زمینه طبیعت گردی و تاریخی در این استان به دلیل همین ضعف زیرساخت ها و مسایل زیربنایی و یا نبود برنامه ریزی منسجم تاکنون کارایی و اثربخشی لازم را برای اقتصاد مردم به دنبال نداشته است.
وی، بافت تاریخی و قدیمی دهدشت(بلادشاپور) را از نمونه های بارز در زمینه ضعف زیرساخت ها و عدم سرمایه گذاری مناسب دانست و گفت که احیای و ساماندهی این اثر ارزشمند تاریخی در اولویت کاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و متولیان امر در شهرستان کهگیلویه قرار گیرد.
وی افزود که به دلیل کمبود اعتبار و نبود برنامه ریزی صحیح و مدون تاکنون استفاده مناسبی از این اثر تاریخی و گرانبها در راستای کمک به توسعه منطقه و اقتصاد مردم نشده است.
خادمی با اشاره به برگزاری جشن های نوروزی در شهرها و مناطق مختلف استان گفت که برپایی چنین جشن هایی نقشی تعیین کننده در معرفی آداب، رسوم و مهمان نوازی مردم کهگیلویه و بویراحمد به گردشگران و مسافران خواهد داشت.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد نوروز را میراث ماندگار و ارزشمند ایرانیان دانست و گفت که مجموعه ای از بهترین و ارزشمندترین رفتارها و آیین های زیبا و معنوی دیگر از جمله خانه تکانی، برپایی سفره هفت سین و دیدار از بستگان و اقوام به عنوان زیباترین جلوه های انسانیت و معنویت حول این سنت است.
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.