کد خبر: ۱۶۷۰۶
تاریخ انتشار:۱۳:۰۱ - ۳۱ فروردين ۱۴۰۰
عصر دنا: رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه گفت: باتوجه به کمبود نزولات آسمانی و بروز خشکسالی در سال زراعی جاری پیش بینی می شود ۷۰ درصد مزارع کشاورزی قابلیت برداشت را نداشته باشند.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

حکمت الله نریمانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در سال زراعی جاری ۳۱ هزار هکتار گندم زیر کشت رفته که به علت خشک سالی درصد زیادی قابل برداشت نیست.

وی با اشاره به اینکه از اوایل اسفند ۹۹ تاکنون بارندگی مناسبی نبوده است گفت: تنش های اصلی گندم در این مدت بوده که به دلیل نبود رطوبت کافی مزارع رشد مناسبی برای دانه پرکردن نداشته اند.

نریمانی تصریح کرد: نیاز است کارشناسان پهنه وکارشناسان صندوق بیمه محصولات کشاورزی باحضور درمزارع نسبت به برآورد های خسارات ناشی ازخشکسالی اقدام کنند.

وی افزود: می طلبد کشاورزان از بیمه به عنوان یکی از پارامترهای هزینه کاشت به نحو احسن استفاده کنند.

نریمانی اظهارکرد: سال گذشته هشت هزار و ۲۰۰ هکتار از محصولات زراعی، بیش از ۳۶ هزار دام، ۹۳ هکتار باغ و یک میلیون و ۱۶۵ هزار قطعه طیور بیمه شده بود.

وی اضافه کرد: در این راستا ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال غرامت به بیمه شدگان پرداخت شد.

سال گذشته بیش از ۲۷ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در کهگیلویه خریداری شد که در این راستا این شهرستان در سطح استان مقام اول را کسب کرد.

میزان بارش باران سال زراعی جاری در ایستگاه های یاسوج ۴۰۸ ،سی سخت ۴۰۱،دوگنبدان ۴۰۳،دهدشت ۳۷۶،لیکک ۳۵۵ و امامزاده جعفر۴۹۴ میلی متر گزارش شده است.

میانگین بارندگی بلندمدت سالانه در ایستگاه های یاسوج ۸۰۲ ،سی سخت۶۷۷،دوگنبدان ۴۲۴،دهدشت۵۰۱،لیکک ۴۰۱ و امامزاده جعفر ۴۳۱ میلیمتر ثبت شده است.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.