کد خبر: ۱۵۱۵۱
تاریخ انتشار:۱۴:۰۰ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۸
عصر دنا: رئیس اداره صمت کهگیلویه گفت: در اجرای طرح تشدید نظارت بر بازار 12 واحد صنفی عرضه کننده کالای ضروری مقابله با کرونا متخلف شناسایی شدند.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

در ادامه اجرای طرح تشدید نظارت بر بازار در راستای کنترل اقلام ضروری مقابله با کرونا ویروس گشت مشترک اداره صنعتف معدن و تجارت، تعزیرات و شبکه بهداشت و درمان در دهدشت برگزار شد.

احمد حکیم در حاشیه این طرح اظهار داشت: تشدید نظارت بر بازار به ویژه داروخانه‌ها،کالا پزشکی و میوه فروشان و اقلام مورد نیاز برای مقابله و جلوگیری از بیماری کرونا در اولویت اداره صمت کار قرار دارد.

رئیس اداره صمت کهگیلویه گفت: در گشت مشترک  با  اداره تعزیرات و شبکه بهداشت انبار داروخانه و کالا پزشکی برای جلوگیری از احتکار و گرانفروشی کالاهای موردنیاز مبارزه با کرونا در این هفته تشدید شد.

حکیم گفت: از ابتدای اسفند ماه 9 مورد بازرسی از واحدهای عرضه کالای پزشکی انجام گرفت.

این مسؤول اضافه کرد: سه واحد متخلف در این صنف شناسایی و پرونده تخلف جهت رسیدگی به تعزیرات ارسال شده است.

وی با بیان اینکه با هدف کنترل قیمت ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی هفت داروخانه مورد بازرسی قرار گرفت، افزود: در این صنف نیز یک واحد متخلف شناسایی و تشکیل پرونده شد.

حکیم با اشاره به گرانفروشی در عرضه میوه‌ها تصریح کرد: بازرسی از 14 واحد عرضه میوه منجر به شناسایی چهار واحد متخلف شد.

وی همچنین بازرسی از واحدهای خشکشویی در آستانه نظافت نوروزی را مورد اشاره قرار داد و گفت: از 12 واحد بازرسی شده چهار واحد متخلف شناسایی و پرونده تخلف جهت صدور رأی به تعزیرات ارجاع شد.

این مسؤول با بیان اینکه طرح تشدید بازرسی تا پانزدهم فروردین 1399 ادامه خواهد یافت، از مردم خواست تخلفات را با 124 به بازرسان صمت گزارش دهند.

وی ادامه داد: در راستای کنترل قیمت اقلام ضروری با صدور دستور دادستان نسبت به پلمب واحدهای گرانفروش یا محتکر اقدام می‌شود.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.