کد خبر: ۱۴۴۸۸
تاریخ انتشار:۱۱:۱۹ - ۱۱ دی ۱۳۹۸
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت فرا رسیدن ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار پیامی را صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

سپهر درخشان نظام سلامت ایران اسلامی، همواره تجلی همدلی و اتحاد یکایک عناصر خدمتگذار در عرصه بهداشت و درمان بوده، و پرستار در این میان، کانون تعهد، نظم دهی ، پیوستگیِ تیم درمان و آگاه ترین فرد به وجوه مختلف بالینی و روحی بیمار است.

حرفه مقدس پرستاری در فرهنگ اسلام و خصوصا در عرصه تمدن گرانسنگ ایرانی از جایگاه و منزلت بالایی برخوردار است، چرا که در ارتباطی ناگسستنی با شکوهمندترین جلوه آفرینش الهی یعنی حیات انسان قرار دارد؛ و از این رهگذر است که مفهوم ‌پرستار مسلمان به عنوان الگوی قابل تکثیر در قاموس سلامت اسلامی تعریف می‌شود و امروزه نمونه‌های ناب پرستار مسلمان را در افقی بالاتر و والاتر از مفاهیم اخلاق حرفه‌ای و اخلاق پرستاری ،به منصه ظهور رسانده وسعت حضور آن از جای جای مراکز درمانی و بهداشتی در ایران تا مراکز امدادی در  جبهه مقاومت گسترده است.
شورای مرکزی سازمان ‌بسیج جامعه پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد همواره خود را مدیون حضور پرشور و بی منت جامعه پرستاری می داند و ضمن تبریک روز پرستار که مقارن با سالگرد میلاد عقیله بنی هاشم ع است، خود را موظف میداند تا همچون گذشته در کنار دیگر نهادهای مسئول، پیگیر رفع مطالباتِ این صنف پر تلاش باشد .

سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.