کد خبر: ۱۴۳۲۸
تاریخ انتشار:۲۰:۴۴ - ۰۱ دی ۱۳۹۸
عصر دنا: اعلام شرایط بازنشستگی کارمندانرئیس سازمان اداری و استخدامی کشور بخشنامه شرایط بازنشستگی کارمندان را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir): براساس این بخشنامه که از سوی جمشید انصاری ابلاغ شده است، آمده که در راستای رسیدن به اهداف مقرر در بند الف ماده ۲۸ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه بر مبنای کاهش حجم و منطقی کردن اندازه دولت و همچنین به منظور ایجاد ظرفیت لازم برای اجرای تدابیر دولت تدبیر و امید مبنی بر بهره‌گیری از توانمندی‌های زنان و جوانان مستعد کشور برای تصدی پست‌های مدیریت حرفه‌ای و افزایش سهم و نقش آنان در مدیریت اجرای کشور این بخشنامه از سوی شورای عالی اداری براساس بند الف ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری که تصریح دارد دستگاه اجرایی می‌تواند کارمند خود را با حداقل ۳۰ سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و ۳۵ سال خدمت برای مشاغل تخصصی با تحصیلات دانشگاهی کارشناسی ارشد با درخواست کارمند برای سنوات بالاتر از ۳۰ سال بازنشسته کند.

طبق اعلام سازمان اداری و استخدامی براساس این بخشنامه، باید ترتیبی اتخاذ شود تا با استفاده از اختیار حاصل از بند اعلام شده نسبت به بازنشسته کردن کارمندان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و پایین تر در مشاغل تخصصی و غیر تخصصی با ۳۰ سال سابقه خدمت دولتی و با هر سنی و دارندگان مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر با ۳۰ سال سابقه خدمت دولتی در صورت درخواست ذی‌نفعان و ۳۵ سال سابقه خدمت دولتی و با هر سنی اقدام لازم صورت بگیرد و سپس مطابق با بخشنامه سازمان استخدامی شماره مستخدم آنها در سامانه کارمند ایران باطل شود.

براین اساس سازمان اداری و استخدامی کشور عنوان کرده که کلیه دستگاه‌های اجرایی اختیار بازنشستگی در مورد کارمندان دستگاه‌های اجرای دارای قوانین و مقررات خاص و در خصوص مشمولین کلیه صندوق‌های بازنشستگی برابر مقررات مربوط اعمال کنند./ ایسنا

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.