خواسته مسؤولان کهگیلویه و بویراحمد از وزیر راه و شهرسازی/قول اسلامی برای برقراری پروازهای فرودگاه یاسوج
پس از حادثه تلخ بهمن ماه سال 96 و به کما رفتن پروازهای فرودگاه یاسوج تلاش مسؤولان فعلی و وقت استان برای برقراری مجدد پروازها علی‌رغم همه وعده وعیدها بی‌نتیجه ماند و مردم همچنان در انتظار هستند تا هواپیمایی از فرودگاه یاسوج به پرواز درآید.

این مطالبه و خواسته مردم هنوز محقق نشده تا روز پنجشنبه که قرار بود وزیر نیرو روز پرکاری را به لحاظ افتتاح و کلنگ‌زنی طرح‌های حوزه نیرو در کهگیلویه و بویراحمد داشته باشد اما نامناسب بودن شرایط جوی فرودگاه اهواز که مقصد وزیر برای حضور در استان کهگیلویه و بویراحمد بود و لغو این پرواز باز مطالبه و خواسته جدی مردم را یادآوری می‌کند.

در پی این حادثه رسانه‌ها مجددا به وضعیت پروازها پرداختند و خواستار این شدند که پروازهای فرودگاه یاسوج که هزینه‌های زیادی برای افزایش طول باند آن شده برقرار شود خواسته‌ای که روز گذشته مسؤولان استان به یکی از معاون وزیر یادآوری کردند تا مطالبه به حق کهگیلویه و بویراحمدی‌ها را به محمد اسلامی وزیر راه و شهرساز برسانند.

عزیز فیلی در مراسم روز گذشته تودیع و معارفه مدیران کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد که با حضور مهدی عبوری معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی برگزار شد به یادآوری یک درصد مساحت و جمعیت این استان پرداخت و با بیان اینکه 20 درصد نفت و گاز کشور از کهگیلویه و بویراحمد تامین می‌شود، گفت: 1200 میلیارد تومان قرار داد در حوزه راه و شهرسازی منعقد شده است.

معاون امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به معاون وزیر گفت: جلسات مختلفی در خصوص برقراری پروازهای فرودگاه یاسوج برگزار شد، برقراری پروازهای فرودگاه یاسوج به تهران نیاز جدی استان است و این خواسته ما را به وزیر برسانید که حداقل روزی یک پرواز در استان برقرار شود.

اما


معاون اسبق عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد که روز گذشته به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد در سخنان خود به ملاقاتیکه با وزیر راه و شهرسازی داشت اشاره کرد و گفت: در دیدار با مهندس اسلامی سه خواسته از وی داشتم که برقراری پروازهای فرودگاه یاسوج یکی از آنها بود.

این مسوول بیان کرد: ما خون دل خوردیم تا باند فرودگاه یاسوج افزایش پیدا کرد اما یک حادثه ناگوار آن را به کما برد که خواسته ما از وزیر راه و شهرسازی برقراری پروازهای فرودگاه یاسوج بود که وزیر این قول را به استان داده با خرید هواپیماهای جدید، پروازهای فرودگاه یاسوج نیز در دستور کار قرار گیرد.