کد خبر: ۴۲۲
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار:۲۲:۰۱ - ۲۹ شهريور ۱۳۹۵
print
جوابیه تشکل های دانشجویی استان بوشهر به تهدید تاجگردون؛
عصر دنا: آقای تاجگردون یا آب برگردون باید بداند مردمان بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد از دیر باز روابط برادرانه و مسالمت آمیزی با هم داشته و با صلح و آرامش در کنار هم زندگی کرده اند و اگر اختلافی هم باشد با مراجعه به قانون و گفتگو قابل حل است.
به گزارش عصر دنا،

مهر از راه رسیده است و کلاس اولی های امسال هم مانند کلاس اولی های هر سال با شور و هیجان خاصی بر سر کلاس حاضر می شوند اما آنان تفاوتی با کلاس اولی های سال قبل دارند! آنان به جای ( بابا آب داد ) باید یاد بگیرند بنویسند آقای تاجگردون آب نداد.

 همانطور که شما مردم شریف هم استانی آگاهید، درد بیکاری و عدم داشتن شغلی مناسب برای جوانان این استان تبدیل به دردی بدخیم در پیکره این استان شده است تا آنجا که جوانان بندری مجبور به پا نهادن در راه کج قاچاق شده و کم ندیده ایم اعلامیه فوت جوانانی که در ماشین های حمل بار، خانواده های خود را داغدار کرده اند و البته آنانی هم که پا در این راه نگذاشته اند، انتخاب هایی بهتر از حمالی در گمرک و دستفروشی را پیش روی خود ندیده اند .

کم نداریم جوانان تحصیل کرده ای که رویای رسیدن به شغلی مناسب را در داشتن یک ماشین پراید و مسافر کشی خلاصه می کنند .

در چنین شرایطی منطقی به نظر می رسد که اگر موقعیت شغلی مناسبی همچون مناطق نفتی و گازی پارس جنوبی در استان به وجود آید، اولویت با جوانان بیکار و محروم این استان است و پس از بکارگیری نیروی بومی در این مناطق بدیهی است که راه برای ورود نیروی کار از استان های همجوار نیز هموار است.

اما این منطق ظاهرا به مذاق تاجگردون نماینده مردم شریف گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی خوش نیامده و در نامه ای تحریک آمیز و تفرقه طلبانه تهدید کرده است که اگر ممانعتی در بکارگیری نیروی کار از استان کهگیلویه و بویر احمد صورت بگیرد، آب سد کوثر و چم شیر بر مردم بوشهر قطع خواهد شد! گویی آقای تاجگردون، آب برگردون شده اند .

آقای تاجگردون یا آب برگردون باید بداند که بسیار زشت و وقیح است، کسی سنگ اسلام را بر سینه بزند و نماینده قومی مسلمان باشد و ریش خود را به نام اسلام آنکات کند و بعد به سبک یزیدیان تهدید به قطع آب به روی مردم وطنش کند! حاشا که حق مسلمانی را به جا  آوردید و احسنت به این حس نوع دوستی تان آقای نماینده!!!! 

آقای تاجگردون باید بداند که ناسلامتی نماینده مردم در قوه مقننه است و باید بیشتر از دیگران عمل کننده به قانون باشد...  برادر عزیز! اگر مسولین سیاسی استان عملی غیر قانونی انجام داده اند، فکر نمی کنید جور دیگری باید پیگیری کنید؟ کجای قانون به شما اجازه داده است چنین نامه تهدید آمیزی را منتشر کنید؟

 آقای تاجگردون باید بداند که مردمان بوشهر بیش از آنکه از آب شیرین کوثر بنوشند، دود تلخ نفت و گاز را استنشاق کرده اند و دم نزده اند و منافعش را هم تمام کشور برده است نه فقط یک استان خاص...

آقای تاجگردون یا آب برگردون باید بداند که آب ارث پدری ایشان نیست که بخواهد آن را از استان بوشهر برگرداند و همچنین مردمان شریف گچساران و باشت سربازان او نیستند که هر گاه دلش خواست تحریکشان کند، همانطور که مردم بوشهر بردگان او نیستند که هر وقت دلش خواست تهدیدشان کند.

در کشوری که قانون شاخص هر عملی میباشد چنین نامه پراکنی هایی چه معنایی دارد ؟

آقای تاجگردون یا آب برگردون باید بداند که با چنین نامه هایی و حرکات پوپولویستی نمی تواند خود را دلسوز مردم شریف کهگیلویه و بویر احمد جا بزند؛ اگر ایشان واقعا دلسوز مردمانش است، نگاهی به ظرفیت های شغلی خفته در استانش بیندازد؛ به خصوص صنعت کشاورزی و باغداری در این استان و با کوتاه کردن دست دلالان از این صنعت آبادانی را برای استانش به ارمغان آورد.

آقای تاجگردون یا آب برگردون باید بداند مردمان بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد از دیر باز روابط برادرانه و مسالمت آمیزی با هم داشته و با صلح و آرامش در کنار هم زندگی کرده اند و اگر اختلافی هم باشد با مراجعه به قانون و گفتگو قابل حل است و با چنین نامه هایی نمی توان وحدت این دو استان را بر هم زد.

در پایان امیدواریم خواص جامعه ما  قبل از هر گونه اقدام و عملی اندکی صبر و تامل پیشه سازند.

 

قرارگاه دانشجویی شهید زین الدین استان بوشهر

قرارگاه اقتصادی دانشجویی شهید احمدی روشن استان بوشهر

بسیج دانشجویی دانشگاه خلیج فارس بوشهر

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر

هیئت محبین اهل البیت‌ (ع) دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر

کانون قرآن و عترت (ع) دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

کانون یاس دانشگاه خلیج فارس بوشهر

کانون مهدویت دانشگاه خلیج فارس بوشهر

جمعی از دین پژوهان حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان استان بوشهر

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

هیئت منتظران بقیه الله (عج) دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

کانون قرآن و عترت (ع) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

بسیج دانشجویی دانشکده فنی مهندسی جم

جامعهاسلامی دانشجویان دانشکده فنی مهندسی جم

هیئت محبین اهل البیت‌ (ع) دانشجویان دانشکده فنی مهندسی جم

بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی برازجان

قرارگاه اقتصاد مقاومتی شهید احمدی روشن استان

قرار گاه شهید زین الدین استان

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

هیئت دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بوشهر

بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت معلم علامه طباطبایی بوشهر

بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت معلم بنت الهدی بوشهر

بسیج دانشجویی دانشگاه امام خامنه ای بوشهر

بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی بوشهر

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور برازجان

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد برازجان

بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی برازجان

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اهرم

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اهرم

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دلوار

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خورموج

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خورموج

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دیر

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دیر

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کنگان

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کنگان

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور عسلویه

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد عسلویه

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد جم

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور جم

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گناوه

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گناوه

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شبانکاره

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دیلم

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دیلم

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خارگ


منبع: دانشجو نیوز

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
انتشار یافته: ۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۳۰
0
1
که بریت جمع کنیت
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۳۰
1
0
من بوشهر زندگی میکنم ولی لُر هستم،آقای تاجگردون اگر کمی تامل میکردند هرگز چنین سخن ناپخته ای رو به زبون نمی آوردن،خب مثلا اگه گچساران به نیروی کار نیاز پیدا کنه جناب تاجگردون اجازه میدن قبل از استخدام نیروهای بومی، نیروهای استان بوشهر مشغول به کار بشن؟ ؟؟!!!
ناشناس
|
Italy
|
۰۲:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۳۰
0
1
نباید ممانعتی برای اشتغال جوانان استان ما در بوشهر ایجاد شود، تا اقای اب برگردون مجبور نشه دتهدید کنه
همولایتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۳۰
0
0
با سلام خدمت همه مردم عزیز استان کهگیلویه وبویر احمدو بوشهر ، ما همه مون ایرانیم ،بوشهری وگچسارانی ولر وترک وعرب وکرد باید از منابع موجود در کشور ایران استفاده لازم را ببریم ودر این برهه از زمان که اوضاع اقتصادی در کشور خیلی خوب نیست به نظر من بحث بومی وغیر بومی خیلی مناسب نیست چون استان بوشهر صنعت دارد ولی کهگیلویه ندارد پس اون جوان کهگیلویه وبویر احمدی که صنعتی است والن بیکاره باید کجا بره اگه بوشهر نره اگه خوزستان نره اگه اراک نره باید کجای این مملکت نون بخوره استان خودش هم به لطف نمایندگان قبل هیچ گونه صنعت وکارخونه ای هم نداره وبه نظر من باید ظرفیت صنعت ویا کشاورزی ویا معدنی هر استان باید به نسبت بین همه استانها تقسیم شود نه اینکه کل افراد استان بوشهر استخدام شوند بعد نوبت به بقیه برسه مثلا ظرفیت یه کارخونه اگه 100 نفر بخوان 60 نفر از بوشهر بقیه برای استانهای کمتر توسعه یافته یا کل کشور برا موردی که یکی از دوستان فرمودند آب ارث پدری آقای تاجگردون نیست باید به شما هم عرض کنم که پارس جنوبی هم ارث پدری کسی نیست متعلق به همه ملت ایران هست .
پریا@
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۳۰
0
0
مثلا آقای تاجگردون نماینده یه استانه و اینطوری ساده لوحانه و بی منطق حرف میزنه، دیگه چه توقعی از عوام باید داشته باشیم!!!
فیروز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۳۰
0
1
برادر عزیز سلام
اولا تحدید رو شما شروع کردید
دوما نفت و گازی که جنابعالی فرمودی چاه وشیر فلکهاش تو استان ک ب هستش ولی بیشتر نیروهاش غیره بومی است این چه فرمایشی است ؟
اینکه یه جوان بیکار از استان ک.ب رو راه ندید برا کار ! حرف خوبی است؟
برادر عزیز همه ایران سرای من است
hamid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۳۰
0
0
با اين نامه مشخص ميشه كه واقعا نگراني جناب دكتر تاجگردون به حق بوده و با اين نامه ارسالي از جانب نيروي هاي بسيجي و .... باعث ايجاد كدروتهاي بيشتري خواهد شد و در اينده باعث مشكلات پيچيده تري خواهد شد .
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۱
0
0
طبق قانون باید 60 درصد نیروها در هر استانی بومی و بقیه هم از استانهای همجوار استخدام شوند و نمیتوان 100درصد نیروها را بومی استخدام کنند...ولی اگر خط گاز ویا ساخت سد آبی وجود داشته باشد باید همجوار این تاسیسات حتما اولین استفاده کننده ها باشند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.