کد خبر: ۱۱۳۶۴
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار:۰۸:۵۴ - ۱۵ دی ۱۳۹۵
print
عصر دنا: دیدن دختر جوانی که گفتند یک سال است بخاطر عقرب زدگی خانه نشین شده، ماجرای دردناکی است. اتاقی ساده با تختخواب آبی رنگ، یک کوه داروی دیالیز و نگاه مبهم، تمام قصه این روزهای رقیه ۱۹ است. دختری که یک سال پیش ظاهراً عقرب او را نیش زده است.
به گزارش عصر دنا،

دیدن دختر جوانی که گفتند یک سال است بخاطر عقرب زدگی خانه نشین شده، ماجرای دردناکی است. اتاقی ساده با تختخواب آبی رنگ، یک کوه داروی دیالیز و نگاه مبهم، تمام قصه این روزهای رقیه ۱۹ ساله از روستای تنگ ارم شهرستان بوشهر است. دختری که یک سال پیش ظاهراً عقرب او را نیش زده است. او را به بهداری می برند. سه آمپول به او می زنند که حالش بدتر می شود.

کار او به بیمارستان برازجان می کشد. آنجا می گویند مار او را نیش زده است. باز هم مداوای بی اثر که نتیجه اش بدتر شدن حال رقیه می شود. از هوش می رود و چشمش را که باز می کند، پزشک های شیرازی را بالای سرش می بیند. به رقیه می گویند؛ تو را عقرب نیش زده و آمپول های اشتباه به شما تزریق شده. همین! به همین سادگی او مجبور است روزی چهار بار در اتاق بنشیند و شاهد قطره قطره دارویی باشد که شاید روزی دست از سر او بردارند.

رقیه تاوان نبود پادزهر و تشخیص نادرست را می دهد. در آمد خانواده هم چند گوسفند و ماهی ۸۰ هزار تومان که بهزیستی به آنها کمک می کند. حالا پدر و پسر خانواده مجبورند هم با بیماری رقیه مبارزه کنند، هم با فقر

عکس: محمود صادقی


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳
جابر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
0
0
خدا انشااله شفا به ایشان عطا فرماید ولی حوزه سلامت نمی تواند جوابگوی عمر این دختر جوان باشد بهتر است نیروهای خود را درست اموزش دهد تا خیلی های دیگر را بیچاره نکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
1
0
خداوند حقتون را از نجومی بگیران بگیرد چیزی از دست ما بر نمی اید
کارمند دانشگاه یاسوج
|
-
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۹
0
0
لطفا یک شماره کارت بنام دختر که اداره بهزیستی محل وبانک مربوطه آنرا تایید کرده باشد بر روی سایت بزنید تا هرکسی به اندازه توانش به این دختر معصوم کمک کند
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.