کد خبر: ۱۰۹۴۸
تاریخ انتشار:۲۱:۳۱ - ۰۳ آذر ۱۳۹۵
print
در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان شد
عصر دنا: در نشست ستاد اقتصد مقاومتی استان کهگیلویه و بویراحمد موضوعات مختلف از جمله چشم انتظاری برای تحقق وعده‌های سفر رئیس‌جمهور به استان مطرح شد.
به گزارش عصر دنا،

عصر امروز نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور اعضا و به مدیریت حسن نوروزی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کهگیلویه و بویراحمد در محل ساختمان شماره یک استانداری برگزار شد.

در این نشست یکی از موضوعاتی که بیشتر مورد بحث قرار گرفت موضوع سرمایه‌گذاری خارجی و لزوم توجه هر چه بیشتر به این مبحث برای توسعه استان بود.

در این خصوص حسین سهمگین مدیرکل امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد به سفر ریاست جمهوری به استان کهگیلویه و بویراحمد در تابستان امسال اشاره کرد و گفت: برخی واحدهای اقتصادی در استان بودند که درخواست‌هایی در خصوص پرداخت تسهیلات داشتند.

این مسؤول گفت: محصول این تقاضاها تعداد 57 طرح اقتصادی بود که  رئیس‌جمهور در سخنرانی خود در استادیوم تختی شهر یاسوج قول 646 میلیارد توامان تسهیلات ریالی و همچنین 955 میلیون یورو تسهیلات ارزی را دادند.

وی بیان کرد: در همین خصوص مکاتبات با بانک مرکزی انجام شده و در استان نیز در حال پیگیری هستیم و دستگاه‌های مربوطه نیز به جد پیگیر عملی شدن آن هستند.

سهمگین بیان کرد: در صورت عملی شدن وعده‌های رئیس‌جمهور چرخ‌های اقتصاد استان به خوبی به حرکت درخواهد آمد.

این مسؤول در استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: همچنین در این سفر به میزان 140 میلیارد تومان یارانه تولید به استان ما اختصاص داده شد که بنا شد دولت 50 درصد یارانه تولید را تقبل کند که این موضوع از برکات سفر دولت به استان بود.

وی گفت: از دیگر برکات سفر دولت به استان راه‌اندازی سه فقره صندوق در استان بود و تعداد 6 فقره تفاهم‌نامه نیز بین ما و سازمان اقتصادی کوثر و پست بانک و معاون مناطق روستایی نهاد ریاست جمهوری و سایر دستگاه‌ها و نهادها منعقد شد.

این مسؤول افزود: با بانک سینا هم تفاهم‌نامه‌ای امضا کرده‌ایم و سقف تسهیلات نیز 20 میلیارد تومان است.

وی همچنین به جذب سرمایه‌ خارجی در استان اشاره کرد و گفت: در طول سال جاری 1.5 میلیارد دلار جذب سرمایه‌ خارجی از طریق سرمایه‌گذار خارجی شرکت سیمان مارگون داشته‌ایم.

در این نشست یکی از موضوعاتی که بیش از هر چیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت موضوع سرمایه‌گذاری خارجی بود که برخی از اعضا نسبت به کم‌کاری و اهمال در این خصوص انتقاداتی داشتند.

از جمله این افراد رئیس اتاق بازرگانی استان کهگیلویه و بویراحمد بود که اعتقاد داشت باید مسؤولان مرتبط تحرک بیشتری داشته باشند تا بتوانیم از این ظرفیت برای توسعه استان بیشتر استفاده کنیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.