کد خبر: ۱۱۳۷۷
تاریخ انتشار:۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۷
بوی نامطبوع زباله‌ها جایگزین دود کارخانجات شهرک صنعتی در یاسوج + تصاویر
جمع آوری نشدن زباله‌ها در این شهرک باعث شده که زباله‌ها در کوچه‌ها انباشته شود و حیوانات موذی با پاره کردن کیسه‌ها، زباله‌ها را پخش کنند.
در شهرک صنعتی بلکوی یاسوج ریختن زباله‌ها، جوی‌های کثیف، خیابان‌های نابسامان به چهره زشتی تبدیل شده و سبب نارضایتی مردم و صنعتگران این شهرک را فراهم آورده ولی متاسفانه شهرداری یاسوج خم به ابرو نمی‌آورد و با بی تفاوتی از کنار این مسائل می‌گذرد.

 با نگاهی به انباشت زباله‌ها و سرازیر شدن آن‌ها به کف خیابان و روانه شدن شیرابه‌های آن‌ها، مردم کلافه شده اند.

محسن حسین‌پور یکی از شهروندان شهرک صنعتی بلکو در گفت‌و‌گو با "خبردنا" گفت: متاسفانه این شهرک مشکلات زیادی در حوزه جدول، جمع آوری زباله‌ها، آسفالت خیابان‌ها دارد که متاسفانه مسئولان شهری و شهرداری به این مسئله توجهی ندارند.

وی افزود: هر وقت به انتخابات شورا‌ها یا مجلس نزدیک می‌شویم کاندیدها تنها شعار می‌دهند که ما مشکلات را حل می‌کنیم اما موقع عمل که می‌رسد همه آن‌ها شهرک بلکو را فراموش می‌کنند.

به گفته وی جمع آوری نشدن زباله‌ها در این شهرک باعث شده که زباله‌ها در کوچه‌ها انباشته شود و حیوانات موذی با پاره کردن کیسه‌ها، زباله‌ها را پخش کنند.

فرهاد حسین‌پور یکی دیگر از شهروندان این شهرک می‌گوید: متاسفانه در برخی از موارد آنقدر زباله‌ها دیر از کوچه‌ها جمع می‌شود که زباله گرد‌ها دست به کار تفکیک شده و ریز و درشت زباله‌ها را از هم جدا می‌کنند و زباله‌ها در کوچه‌‌ رها می‌شود.

البته این تمام ماجرا نیست چرا که بوی تعفن جوی‌های کثیف در سطح شهرک هر رهگذری را آزار داده و زباله‌های موجود در جوی‌ها و راکد شدن آب سبب بوی بد در محله‌ها می‌شود.

در شهرک بلکو همین مشکلات زباله‌ها، خیابان‌ها و جوی‌های کثیف سبب شده تا با گذر از هر کوچه و خیابان تعدادی از حیوانات موذی دیده شود و گربه‌هایی که در حال پاره کردن کیسه‌های زباله هستند و همه این موارد سبب تهدید سلامتی می‌شود.

شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد چهار شهرک صنعتی دارد که شهرک صنعتی بلکو به عنوان یکی از مهم‌ترین شهرک‌های صنعتی شهر یاسوج فاصله چندانی با مرکز شهر ندارد اما متاسفانه از امکانات و خدمات اولیه آسفالت مناسب، نظافت و جمع آوری زباله‌ها بی‌بهره است که سلامت مردم را تهدید کرده و این موضوع در شان یک شهرک صنعتی نیست.گزارش و عکس از روح الله اخلاقی/ صبح زاگرس